Alex pomoże skorygować postawę

Ubieralne gadżety to nie tylko smartfony, opaski i biżuteria. Powstają także urządzenia, które pomagają pokonać złe nawyki. Jednym z nich jest Alex, który właśnie zadebiutował na Kickstarterze.

Nie zawsze mamy w pracy czy w domu dostęp do ergonomicznych foteli i krzeseł. Nawet jeśli jesteśmy ich szczęśliwymi posiadaczami pomyślmy o wielu sytuacjach, w których w dalszym ciągu się garbimy. Zwykłe przeglądanie Internetu w smartfonie podczas jazdy autobusem powoduje nadwyrężanie karku.

Alex to inteligentny czujnik z wibracjami, który umieszcza się na karku zawijając dwa elastyczne uchwyty na uszach. Z przodu urządzenie jest praktycznie niewidoczne. Alex mierzy w czasie rzeczywistym naszą postawę. Jeśli odnotuje odchylenia, które trwają dłużej niż określony odstęp czasu np. minutę, powiadomi nas o tym wibracjami. Dzięki temu schylając się po coś, czy sięgając z półki nie będziemy niepotrzebnie alarmowani.

Oczywiście integracja ze smartfonem pomoże w zbieraniu danych, które pomogą w walce ze złym nawykiem i bardziej zmotywują do pracy nad prawidłową postawą. Bateria urządzenia wytrzyma tydzień na jednym ładowaniu – do pełna zaś naładujemy ją w 2 godziny. Alex można nabyć w przedsprzedaży w cenie 49 dolarów za pośrednictwem Kickstartera. Jeśli kampania zakończy się sukcesem urządzenie trafi do pierwszych klientów w maju 2016 roku.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.