CES 2016: Huawei Mate 8 oficjalnie zaprezentowany!

Huawei zaprezentował najnowszy smartfon Mate 8 podczas CES 2016 w Las Vegas. Urządzenie wyznacza nowe standardy w kwestiach wydajności i efektywności energetycznej. Mate 8 jest odpowiedzią na zainteresowanie konsumentów na całym świecie urządzeniami Huawei najwyższej klasy.

Huawei Mate 8 wyposażony został w wydajny układ wewnętrzny i baterię o dużej pojemności. Wnętrze, oprogramowanie, jak i elegancka obudowa urządzenia, stworzone zostały z myślą o zaspokojeniu najbardziej wymagającego użytkownika. Jednym słowem: Mate 8 to smartfon premium.

Dostarczamy smartfon, który odpowiada na nowe trendy w biznesie. Mate 8 to szybkie, pięknie zaprojektowane urządzenie, które pozwala użytkownikowi na znaczne zwiększenie efektywności pracy. Dzięki temu zyskuje więcej czasu, który może spędzić z rodziną i przyjaciółmi — podsumował Kevin Ho, Prezydent Handset Product Line, Huawei Consumer Business Group. –

Mate 8 jest produktem najwyższej klasy. Zapewnia idealną równowagę pomiędzy wysoką wydajnością działania, a długim czasem pracy baterii na jednym ładowaniu,, umożliwiając nieprzerwaną łączność ze światem i zwiększenie operatywności w każdej dziedzinie życia.

Zbudowany dla wydajności

Mate 8 jako pierwszy smartfon na rynku wyposażono w nowatorski układ

Kirin 950

(4 x A72 2.3 GHz i 4 x A53 1.8 GHz). W porównaniu do Kirin 925, moc procesora zwiększyła się o 100 proc., wydajność GPU o 125 proc., zaś czas pracy baterii na jednym ładowaniu wydłużył się o 70 proc.

Dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 4000mAh, Mate 8 oferuje, według Huawei, najlepszą efektywność energetyczną wśród urządzeń dostępnych obecnie na rynku, zapewniając czas p onad dwóch dni normalnego użytkowania. Technologia szybkiego ładowania sprawia, że po 30 minutach smartfon jest gotowy do jednodniowej pracy – to o 105 proc. szybciej, niż Apple iPhone 6s Plus. Przeciętnie, użytkownik może korzystać z telefonu bez ładowania przez ok. 1,65 dnia, intensywnie – ok. 2,36 dnia. Mate 8 posiada zaawansowany mechanizm 6 warstw termicznych, które rozpraszają ciepło w urządzeniu, prowadząc do mniejszego zużycia energii.

Funkcjonujący w oparciu o EMUI 4.0 Huawei i system Android Marshmallow 6.0, Mate 8 oferuje użytkownikowi setki usprawnień i ulepszeń. Jedną z nich jest wbudowana automatyczna defragmentacja, która wspiera optymalizację wydajności systemu. Wprowadzono także tryb dwudzielnego ekranu, który pozwala na zwiększenie wielozadaniowości aplikacyjnej urządzenia.

Doskonałe połączenia w każdym zakątku globu

Mate 8 jest telefonem do zadań specjalnych, jeśli chodzi o łączność globalną. Obsługuje więcej pasm połączeń, niż jakikolwiek inny telefon dual-SIM: pasmo 4 2G, 9 3 G i pasmo 18 4G, które działają w 217 krajach. Pracuje z 1334 ustawieniami operatorskimi w różnych regionach. Czyni to Mate 8 smartfonem idealnym do prowadzenia biznesu na całym świecie.

Nowa standardy zabezpieczeń

Huawei w Mate 8 wprowadził nową generację czytnika linii papilarnych, z innowacyjną technologią zabezpieczeń. Okrągły czujnik odcisków palców poprawia efektywność identyfikacji użytkownika o 10 proc. System dopasowania tarcia linii papilarnych ma trzy poziomy ochrony. Nowy czujnik reaguje dwa razy szybciej w stosunku do rozwiązania zastosowanego w poprzednim modelu.

W Mate 8 zastosowano dwa standardy interfejsu czytnika linii papilarnych dla ulepszenia możliwości płatności online: Fast Identity Online (FIDO) i Android M. Duża moc procesora pozwala na szyfrowanie danych w czasie rzeczywistym, co zwiększa ich ochronę. Smartfon zabezpiecza również dane z karty microSD, uniemożliwiając ich odczyt bez podania hasła. Dzięki temu w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu, zawartość karty nie może zostać odczytana.

Konferencje bez zakłóceń

Technologia Super Hands-Free 3.0 umożliwia pracę w trybie głośnomówiącym w różnych środowiskach. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w samochodzie, sali konferencyjnej, czy na tłocznej imprezie, możemy cieszyć się doskonałą jakością konwersacji w odległości do 3 metrów od urządzenia. Tryb redukcji szumów kierunkowych oraz 120-stopniowy kąt przechwytywania dźwięku sprawia, że połączenia w trybie głośnomówiącym są niezwykle czyste i wyraźne, niezależnie od miejsca w którym odbywa się spotkanie.

Mate 8 posiada funkcje nagrywania wielokierunkowego i odtwarzania kierunkowego. Trzy mikrofony automatycznie wykrywają dźwięk i nagrywają głos ze wszystkich kierunków. Podczas odtwarzania, użytkownik może wybrać ścieżkę, którą chce usłyszeć.

Mate 8 wyposażony został również w możliwość korekty dokumentu stworzonego za pomocą aparatu – automatycznie wyprostuje zdjęcie zrobione pod kątem, dzięki czemu zostanie ono wyświetlone w odpowiedni sposób.

Wygodne połączenie w sieci domowej

Nowy smartfon Huawei automatycznie wykrywa urządzenia bezprzewodowe znajdujące się w pomieszczeniu, takie jak PC i iMac, które obsługują standardowe protokoły CIFS. W prosty sposób pozwala to na zalogowanie się do udostępnionych folderów i bezpośrednie przesyłanie plików pomiędzy telefonem i komputerem.

Inteligentne rozpoznawanie głosu

Huawei Mate 8 wykorzystuje technologię wysokiej czułości rozpoznawania głosu, dzięki czemu może zidentyfikować polecenia głosowe użytkownika aby odebrać, odrzucić lub rozłączyć połączenie. Po nadejściu połączenia, użytkownik może wydać polecenie, aby odebrać połączenie w trybie głośnomówiącym lub je odrzucić. Wszystko bez konieczności dotykania ekranu. Obecnie obsługuje 8 różnych języków: chiński, angielski, francuski, niemiecki, włoski, portugalski, hiszpański i rosyjski.

Obsługa kłykciem

Mate 8 pozwala użytkownikowi używać kłykcia jako alternatywnego sposobu interakcji z telefonem. Przez podwójne stukniecie jedną kostką możemy zrobić całościowy lub częściowy zrzut ekranu. Przez podwójne stuknięcie dwoma kostkami możemy rozpocząć lub zatrzymać nagrywanie. Za pomocą gestów otworzymy również aplikacje w telefonie.

Oszałamiające zdjęcia

Przez ponad 3 lata Huawei zainwestował ponad 98 mln $ w rozwój własnego procesora z czujnikiem ostrości obrazu, jasności i kolorów. Zespół 300 inżynierów działających we Francji wypracował technologię polepszenia szybkości aparatu, dzięki czemu proces przetwarzania w aparacie Mate 8 przyspieszony został 4-krotnie.

W urządzeniu użyto nowego rewolucyjnego przetwornika obrazu Sony 16MP IMX298, zwiększając wielkość matrycy o 23 proc. W Mate 8 znajdziemy również 8-megapikselowy aparat na froncie z nowym algorytmem piękna, który zapewni perfekcyjne selfie.

Praktyczna elegancja

Mate 8 charakteryzuje wyrafinowana stylistyka, którą podkreśla piękny 6-calowy wysokokontrastowy wyświetlacz. Ekran zajmuje aż 83 proc. powierzchni przedniej telefonu, dzięki czemu urządzenie zachowuje elegancki rozmiar i perfekcyjną jakość obrazu. Gięte szkło diamentowe 2.5D i stapia się z obudową z odpornego na uszkodzenia aluminium lotniczego, łącząc piękno i funkcjonalność.

Huawei Mate 8 będzie dostępny w kolorach szampańskiego złota, księżycowego srebra, kosmicznej szarości i moccha.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.