CES 2016: Razer prezentuje zegarek Nabu Watch

Mądry, ale nie "smart".

Gdy w 2015 smartwatche opanowały rynek, producenci musieli poradzić sobie z dwoma największymi wyzwaniami związanymi z tego typu urządzeniami ̶ żywotnością baterii oraz ich fundamentalnymi brakami nie pozwalającymi, by stały się one zegarkiem wielofunkcyjnym. Razer rozwiązuje te problemy, skupiając się przede wszystkim na cyfrowym chronografie jako na podstawie urządzenia, w którym funkcje smart pełnią rolę dodatków.

Razer Nabu Watch wyposażony jest w szereg funkcji, które można znaleźć w cyfrowych zegarkach z górnej półki ̶ podświetlany ekran, czasomierz, stoper, czas na świecie i alarm, ale także pozwala na automatyczną synchronizację z czasem w telefonie za pośrednictwem Bluetooth, by zapewnić użytkownikowi zawsze dokładny pomiar czasu zgodny ze światowymi standardami. Co ważniejsze, żywotność wymiennej płaskiej baterii cyfrowego chronografu Razer Nabu Watch wynosi aż 12 miesięcy.

Drugi ekran znajdujący się w Razer Nabu Watch wyświetla wszystkie dostępne funkcje urządzenia „ubieralnego” Nabu, w tym dyskretne powiadomienia, śledzenie treningu, a także komunikację między zegarkami.

Po połączeniu swojego smartfona za pomocą Bluetooth z zegarkiem użytkownik na drugim ekranie Razer Nabu Watch może z łatwością zobaczyć wszystkie połączenia, wiadomości, maile i powiadomienia od aplikacji. Wbudowany przyspieszeniomierz umożliwia śledzenie postępów treningu, w tym m.in. liczbę kroków, przebytych kilometrów czy spalonych kalorii. Ponadto dzięki wyjątkowej funkcji komunikacji między zegarkami dwaj użytkownicy Nabu Watch mogą z łatwością wymienić się informacjami zawartymi na swoich profilach Facebook i Twitter za pomocą jednego uścisku dłoni. Ta funkcja dostępna jest wymiennie pomiędzy Nabu Watch, Nabu i/lub Nabu X. Żywotność akumulatorka drugiego ekranu zegarka wynosi siedem dni. Akumulatorek może zostać naładowany za pomocą dołączonego kabla ładowarki.

„Połączyliśmy ze sobą niezawodność cyfrowego zegarka z jego niezwykłą funkcjonalnością, do tego, z myślą o entuzjastach technologii, dodaliśmy funkcje smart,” powiedział Min-Lian Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć nasz własny cyfrowy zegarek, który w naturalny sposób łączy w sobie wygląd naszych produktów i cechy urządzeń „ubieralnych”. Jest to produkt, o który prosili nasi fani, my zaś dzisiaj mamy wielką przyjemność im go zaprezentować.”

Razer Nabu Watch jest dostępny w dwóch wersjach. Standardowa wersja, dostępna do nabycia od końca stycznia w cenie 149,99 dolarów, została wykonana z twardych poliwęglanów i ozdobiona typowymi dla Razera zielonymi elementami. Razer Nabu Watch Forged Edition posiada maszynowe guziki ze stali nierdzewnej, które zapewniają dodatkową trwałość i idealnie komponują się z elegancką czernią urządzenia. Ta wersja zegarka będzie dostępna od 6 stycznia 2016 wyłącznie w sklepach firmowych Razer i na RazerStore.com w cenie 199,99 dolarów.

Więcej informacji o Razer Nabu Watch na stronie www.razerzone.com/watch