Kurtka, która rozgrzeje Cię, wykorzystując energię słoneczną

Lekka, wodoodporna i przede wszystkim - ciepła.

Kurtka od ThermalTech jest w stanie zwiększyć „wewnętrzną” temperaturę odzieży o około 10 stopni Celsjusza w ciągu zaledwie 2 minut. Oczywiście proces ten zostaje zatrzymany, gdy osiągnięta zostaje optymalna temperatura. „Inteligentny” materiał, który ukryty jest wewnątrz kurtki pobiera dokładnie tyle energii z promieniowania UV, ile potrzebuje do ogrzania ciała swojego nosiciela. Ubranie przepuszcza powietrze chroniąc organizm przed przegrzaniem, a jednocześnie chroni właściciela przed zimnem w chłodne dni.

ThermalFabric wykorzystuje opatentowaną przez siebie technologię, w skład której wchodzą trzy powłoki materiału – w tym jedna z włókien ze stali nierdzewnej. Całość jest cienka niczym dwie kartki papieru, dzięki czemu forma kurtki także jest lekka i nie ograniczająca ruchów nosiciela. Do tego doliczmy wodoodporność i możliwość zwykłego prania kurtki w pralce, a także kilka wariantów kolorystycznych i stylistycznych. Najtańszy model kurtki (139 dolarów) jest w stanie podtrzymywać właściwą temperaturę wewnętrzną przy zewnętrznej temperaturze wynoszącej 10-0 stopni Celsjusza, natomiast najdroższy(189 dolarów) sprawdzi się w ekstremalnych temperaturach (-10 do -20 stopni Celsjusza).

Kampania na Indiegogo cieszy się dużym powodzeniem więc pierwsze kurtki powinny trafić do klientów w okolicach sierpnia tego roku – akurat przed nowym sezonem jesienno-zimowym.