LEGO Nexo Knights: klocki plus wirtualna rzeczywistość

Pomysł polega na połączeniu realnego świata klocków z wirtualną rzeczywistością. Kolekcję oparto na trzech filarach: klasycznych zestawach klocków LEGO, futurystycznej, przygodowej historii o rycerzach oraz aplikacji LEGO NEXO KNIGHTS: MERLOK 2.0.

Trzy komponenty spajają tarcze NEXO, które po zeskanowaniu aktywują niezwykłe moce. Dzięki nim dzieci zdobywać będą nowe zdolności, funkcje i broń, by w ten sposób pomóc bohaterom serii w misji ratowania królestwa. Tarcze będzie można znaleźć nie tylko w zestawach LEGO NEXO KNIGHTS, ale także w internecie, prasie, telewizji oraz w sklepach.

Dzieci uwielbiają tworzyć swój świat z klocków LEGO – rozmaite budowle, pojazdy i scenki, jakie tylko podpowie im fantazja. Dzięki LEGO NEXO KNIGHTS, która łączy zabawę w świecie realnym z przygodami w wirtualnej rzeczywistości, zabawa stanie się jeszcze ciekawsza i rozwijająca wyobraźnię. W tej serii dzieci znajdą wszystko to, co kochają: auto-ekspresję, silne charaktery, fascynującą historię przygodową i nowoczesną aplikację — mówi Brand Marketing Manager w LEGO Polska, odpowiedzialny za markę LEGO NEXO KNIGHTS.

LEGO NEXO KNIGHTS to przygody pięciu dzielnych rycerzy przyszłości NEXO KNIGHTS, którzy właśnie ukończyli Akademię Rycerską. Choć w zawodzie rycerza stawiają pierwsze kroki, mają do spełnienia niezwykle ważną misję. Ich zadaniem jest obronić królestwo Knighton przed złym błaznem królewskim Jestro i hordą jego potworów. Rycerzom przyszłości pomaga Merlok 2.0, wirtualny czarnoksiężnik, który przez przypadek zmienił się w program komputerowy. Kluczem do zwycięstwa są tarcze, które po zeskanowaniu w świecie realnym, pozwolą zyskać dzieciom specjalne moce, funkcje i bronie w wirtualnej rzeczywistości. Ponad 170 różnych tarcz będzie można znaleźć w zestawach LEGO NEXO KNIGHTS, filmikach video

, serialu telewizyjnym o rycerzach NEXO KNIGHTS, spotach reklamowych, a także w social mediach, prasie dziecięcej i sklepach z zabawkami.

Już od stycznia 2016 roku dzieci mogą przeżywać wraz z rycerzami NEXO KNIGHTS fascynujące i pełne humoru przygody, budując modele i scenki z 14 zestawów LEGO NEXO KNIGHTS. Czarnoksiężnik Merlok 2.0 w świecie rzeczywistym pojawi się tylko w jednym z nich i to jako hologram! W drugiej połowie roku na rynek trafi kolejne 14 zestawów z kolekcji.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.