Linia telewizorów LG Super UHD jedną z gwiazd CES 2016

Swoją premierę miały modele IPS: UH9500 o przekątnej 65" i UH9550 o przekątnej 86", a także ekrany Super UHD: UH8500 o przekątnej 65" i UH8550 o przekątnej 75". Telewizory SUPER UHD to urządzenia z kategorii premium, które w opływowej, cienkiej obudowie LG Ultra Slim kryją wysoki poziom odwzorowania kolorów i zaawansowane technologie obrazu i dźwięku – w tym także HDR.

Topowe modele z nowej linii LG, UH9500 i UH9550, wyposażono w jeden z najlepszych na rynku wyświetlaczy IPS, a także innowacyjne funkcje: True Black Panel oraz Contrast Maximizer. Pierwsza z nich to autorska technika LG, która redukuje refleksy i zwiększa kontrast, natomiast druga, dzięki wyraźnemu rozróżnieniu obiektów znajdujących się na pierwszym planie od tych w tle, pozwala uzyskać głębię obrazu.

Technika HDR Plus, w którą wyposażono modele UH9500 i UH9550, pozwala wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K bliższy rzeczywistości. Co więcej, technika LG Ultra Luminance zwiększa kontrast pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami, co pozwala uzyskać mocniejszy efekt HDR. Dzięki portom HDMI ze wsparciem HDR oraz konwersji SDR-to-HDR widzowie mogą podziwiać materiały cyfrowe z dowolnego źródła w jakości zbliżonej do HDR.

By polepszyć jakość odwzorowania kolorów w najnowszych telewizorach LG zastosowano technologię ColorPrime Plus, która zwiększa zakres barw wyświetlanych na ekranie. Technologia ta wykorzystuje poszerzone spektrum kolorów, dzięki czemu ekrany LG są w stanie wyświetlić szerszą gamę barw i odcieni. Inna z wielu funkcji LG, technika Billion Rich Colors, wykorzystując 10-bitową matrycę i 10-bitową moc przesyłania sygnału modeli UH9500 i UH9550, pozwala wyświetlić ponad miliard kolorów. Dodatkowo, dzięki obsłudze najnowszej generacji standardu transmisji danych BT.2020, modele z najnowszej linii LG będą w stanie wyświetlać treści najwyższej jakości także w przyszłości.

Model UH9500 został zaprojektowany tak, że stał się cieńszy niż poprzednik. Uzyskano ten efekt, zmniejszając lukę pomiędzy matrycą ekranu a obudową telewizora. W ten sposób uzyskano ekran o grubości 6,6 mm, dzięki czemu ten cienki telewizor o niemal niewidocznej ramie sprawia wrażenie, jakby unosił się w powietrzu. Pod względem dźwięku model UH9500 również nie ma się czego wstydzić. We współpracy z firmą Harman/Kardon marka LG stworzyła system, który ma zapewniać wysoką jakość i czystość dźwięku. Nowa funkcja LG Magic Sound Tuning poddaje analizie otoczenie widza i odpowiednio dostosowuje do niego brzmienie odtwarzanej muzyki czy filmu.

Modele UH8500 i UH8550 pod względem technologicznym nie ustępują modelom UH9500 i UH9550 – również wyposażono je w technologie ColorPrime Plus, Billion Rich Colors, Ultra Luminance oraz Contrast Maximizer. Jedyne, co różni je od powyższych modeli, to nieco inny wygląd. W ramach serii Super UHD firma LG zamierza także pokazać światu swój 98-calowy telewizor o rozdzielczości 8K, którego produkcja ruszy niedługo, a sprzedaż planowana jest na drugą połowę 2016 roku.

„Wierzymy, że nasze najnowsze telewizory Super UHD z funkcją HDR, nie tylko wstrząsną całą branżą, ale również trafią do serc konsumentów na całym świecie”,

powiedział Brian Kwon, prezes i dyrektor generalny w spółce LG Home Entertainment.

„Jesteśmy jedyną spółką, która działa dwutorowo – rozwijamy zarówno technologię OLED, jak i IPS, co pokazuje, że nie stawiamy jednego wyświetlacza nad innymi”.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.