Oto przyszłość kart graficznych

AMD zaprezentował rewolucyjną architekturę układów graficznych następnej generacji – Polaris. To była też pierwsza na świecie prezentacja 14-nanometrowego (FinFET) układu graficznego dla PC, co jest obietnicą ponad dwukrotnego wzrostu efektywności energetycznej w porównaniu z poprzednimi generacjami układów graficznych.

Firma AMD uchyliła dziś rąbka tajemnicy o nadchodzących układach graficznych o kryptonimie Polaris. Obsługa monitorów HDR oraz wiodąca w branży efektywność energetyczna to tylko niektóre z ich zalet. Firma AMD przewiduje, że pierwsze produkty z układami graficznymi Polaris pojawią się na rynku około połowy 2016 roku. Będą one bazować na 14-nanometrowym procesie produkcji FinFET, który pozwolił uczynić znaczący skok w efektywności energetycznej. Układy graficzne Polaris zostały zaprojektowane tak, aby zgrabne, lekkie i niewielkie komputery mogły zapewnić płynność w rozgrywce, systemach wirtualnej rzeczywistości oraz aplikacjach multimedialnych.

„Polaris to znaczący postęp na polu wydajności, energooszczędności i funkcjonalności

. – powiedziała Lisa Su, prezes i CEO firmy AMD

Rok 2016 będzie bardzo ekscytujący dla fanów technologii Radeon, których z pewnością zainteresuje architektura Polaris, ulepszone oprogramowanie Radeon Software Crimson Edition oraz inne innowacje, jakie Radeon Technologies Group ma w planach

.”

Polaris to 4 generacja mikro-architektury Graphics Core Next (GCN), następna generacja silnika wyświetlającego obsługującego HDMI 2.0a i DisplayPort 1.3 oraz następnej generacji funkcje multimedialne, jak enkodowanie i dekodowanie wideo H.265.

AMD jest także na drodze do znacznego zwiększenia efektywności energetycznej swoich procesorów mobilnych, których rozwój celuje w 25-krotne zwiększenie energooszczędności do roku 2020.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.