Pierwszy smartwatch Casio z Android Wearem

Dla miłośników sportów ekstremalnych.

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy smartwatch Casio uderza w sportowy styl. Duży, okrągły, 1,32-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320×320 pikseli zadziała pod wodą nawet na głębokości 50 metrów. Zegarek spełnia militarny standard MIL-STD-810 i posiada kompas, akcelerometr oraz czujnik ciśnienia.

Ponadto Casio wyposażył smartwatcha w kilka przydatnych tarcz, na których pojawić się mogą takie informacje jak: wysokość ciśnienia atmosferycznego, kierunek geograficzny, godziny wschodu i zachodu słońca czy własną aktywność mierzoną przez zegarek. Pomiędzy tymi danymi możemy przełączać się przy użyciu fizycznego przycisku dzięki czemu korzystanie z zegarka nie będzie trudne nawet w rękawiczkach.

Minus jest niestety jeden i to dość zniechęcający – czas pracy baterii ograniczony jest do zaledwie jednego dnia, co zważywszy na fakt, że smartwatch dedykowany jest osobom przebywającym na łonie natury, może być strzałem w kolano. Co ciekawe jednak Casio postanowił zaimplementować tu tryb oszczędzania baterii, w którym wyświetlacz przekształca się w monochromatyczny ekran prezentujący wyłącznie godzinę. W tym trybie zegarek może przetrwać nawet miesiąc.

Smart Outdoor Watch WSD-F10 pojawi się na rynku w drugiej połowie roku, a jego cena ma wynosić około 500 dolarów.

Powiązane treści:

Jaki smartwatch samsung wybrać?