Pierwszy smartwatch Casio z Android Wearem

Smart Outdoor Watch WSD-F10 nie jest typowym zegarkiem, który założycie do codziennej garderoby. To produkt kierowany dla osób, które będą go używać na wakacjach czy podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy smartwatch Casio uderza w sportowy styl. Duży, okrągły, 1,32-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320×320 pikseli zadziała pod wodą nawet na głębokości 50 metrów. Zegarek spełnia militarny standard MIL-STD-810 i posiada kompas, akcelerometr oraz czujnik ciśnienia.

Ponadto Casio wyposażył smartwatcha w kilka przydatnych tarcz, na których pojawić się mogą takie informacje jak: wysokość ciśnienia atmosferycznego, kierunek geograficzny, godziny wschodu i zachodu słońca czy własną aktywność mierzoną przez zegarek. Pomiędzy tymi danymi możemy przełączać się przy użyciu fizycznego przycisku dzięki czemu korzystanie z zegarka nie będzie trudne nawet w rękawiczkach.

Minus jest niestety jeden i to dość zniechęcający – czas pracy baterii ograniczony jest do zaledwie jednego dnia, co zważywszy na fakt, że smartwatch dedykowany jest osobom przebywającym na łonie natury, może być strzałem w kolano. Co ciekawe jednak Casio postanowił zaimplementować tu tryb oszczędzania baterii, w którym wyświetlacz przekształca się w monochromatyczny ekran prezentujący wyłącznie godzinę. W tym trybie zegarek może przetrwać nawet miesiąc.

Smart Outdoor Watch WSD-F10 pojawi się na rynku w drugiej połowie roku, a jego cena ma wynosić około 500 dolarów.

Powiązane treści:

Jaki smartwatch samsung wybrać?

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.