Samsung Galaxy S7 będzie miał niesamowity aparat

Jednym z nowych źródeł informacji, jakie pojawiły się w kilku koreańskich serwisach internetowych, jest osoba podająca się za pracownika firmy Samsung. Oczywiście nie ma pewności, że tak jest w istocie, niemniej podawane przez nią informacje pokrywają się z tym, co wiadomo już z wcześniejszych przecieków.
Samsung Galaxy S7 będzie miał niesamowity aparat

Potwierdza się między innymi wiadomość o tym, że – przynajmniej na początku – będą tylko dwie wersje Galaxy S7 – z płaskim ekranem o przekątnej 5,1 cala oraz z ekranem typu Edge o przekątnej 5,5 cala. Ciekawostką ma być jednak fakt używania czarnego obramowania korpusu, co ma zapewnić obu wersjom smartfona wygląd bardziej w stylu premium. Natomiast główna kolorystyka korpusu obejmować będzie cztery warianty: biały, srebrny, czarny i złoty.

Najważniejszy będzie jednak aparat używany przez Galaxy S7 – i to na niego w dużym stopniu położony będzie akcent podczas promocji nowego telefonu. Szczególnie dobrze ma się on sprawować podczas zdjęć nocą, możemy się nawet spodziewać, że slogan promujący S7 zawierać będzie jakieś wyrażenie typu “w nocy”.

Nowy aparat zawdzięczać będzie lepszą jakość zdjęć w trudnych warunkach kilku zabiegom technicznym. Po pierwsze, dysponować będzie bardzo jasnym obiektywem o otworze przysłony f/1,7. Po drugie, zamiast 16 milionów pikseli w S6 używać będzie nowej, być może nawet większej matrycy o rozdzielczości 12 milionów pikseli. Nawet jeśli rozmiar matrycy pozostanie taki sam, oznacza to większą powierzchnię poszczególnych pikseli, a co za tym idzie – mniejsze szumy i lepszą jakość zdjęć.

Mało tego – nowy aparat ma wykorzystywać do ustawiania ostrości zaawansowany system Dual Pixel, zbliżony do tego, co zaprezentowała dość niedawno firma Canon. Prawdopodobnie oznacza to ustawianie ostrości wykorzystujące nie tylko technologię detekcji kontrastu, ale także znaną z lustrzanek (i z wydajności) detekcję fazy. Jak to dokładnie działa (w przypadku lustrzanek Canona) wyjaśnia ten film:

I jeszcze jeden drobiazg dotyczący głównego aparatu w Galaxy S7: ma być zlikwidowany charakterystyczny “garb” na tylnej ściance, skrywający moduł obiektywu z matrycą cyfrową. Będzie płasko!

Wyciekły także dwa zdjęcia, prezentujące najprawdopodobniej przedni moduł aparatu cyfrowego, który będzie wykorzystywany przez Samsunga Galaxy S7. Oto one:

To tyle, jeśli chodzi o wisienkę na torcie, natomiast sam tort w postaci Galaxy S7 również zapowiada się bardzo przyjemnie. Telefon ma być kurzo- i wodoodporny, a każda jego wersja ma wykorzystywać hybrydowy slot Dual SIM, pozwalający na korzystanie z drugiej karty SIM lub też – wymiennie – karty Micro SD.

Według najnowszych informacji (ale z innego źródła) rynkowa premiera nowego topowego smartfona firmy Samsung może nastąpić już 11 marca. Natomiast oficjalna premiera nastąpi wcześniej: już 21 lutego.