HP Elite X3- zadziwiająca hybryda smartfona z… komputerem

Sam smartfon to najwydajniejsza słuchawka z Windowsem 10 na pokładzie. Znajdziemy tu 5,96-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, czterordzeniowy procesor Snapdragon 820 (2,15 GHz), 4 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartami microSD. Oprócz tego HP Elite X3 posiada 16-megapikselowy aparat główny i 8-megapikselowy aparat dodatkowy, USB typu C, LTE, Wi-Fi 802.11/a/c, miejsce na drugą kartę SIM oraz baterię o pojemności 4150 mAh. Ponadto smartfon jest wodoodporny (zanurzenie do 1 metra na 30 minut).

To jednak dopiero jego połowa możliwości. Dzięki stacji dokującej i funkcji Continuum możemy podłączyć smartfon do monitora i bezprzewodowej klawiatury, by przekształcić całość w funkcjonalny komputer. Stacja posiada Display Port, dwa porty USB typu A, jedno USB typu C oraz złącze R-J45.

Jeszcze ciekawiej jednak wypada kolejne akcesorium – Mobile Extender. Gadżet ten jest 12,5-calowym laptopem z klawiaturą, gładzikiem i baterią bez bebechów w środku. Sprzęt ożyje dopiero wówczas, gdy połączymy go z HP Elite X3 za pośrednictwem Wi-Fi lub USB typu C.

Całość kierowana jest dla użytkownika biznesowego – HP nie zapomniało zatem o zabezpieczeniach fTPM 2.0, VPN, Full Disk Encryption, Unified Image Encryption, SecureBoot i FIPS 140-2. HP nie zdradziło ani daty premiery ani ceny zestawu.