HTC stawia na… wygląd [aktualizacja: nasze zdjęcia i wideo!]

W naszych czasach telefony to nie tylko personalne centra dowodzenia, ale też modne akcesoria do wyrażania siebie i wyróżniania się. Chcąc spełnić oczekiwania odbiorców, zespół projektowy HTC postanowił udoskonalić telefony, wykorzystując technikę malarstwa rozpryskowego, traktując każdy telefon jak płótno. Stosując specjalne dysze natryskowe, różne ustawienia ciśnienia i lepkość farby stworzyli osobiste narzędzie, które nie tylko ma niepowtarzalny wzór na każdym urządzeniu, ale także zdecydowanie wyróżnia się między innymi produktami na rynku.

Oprócz połączenia grafitu za złotem oraz bieli z czerwonymi i niebieskimi „rozbryzgami”, projektanci zadbali też o dwubarwne etui snap, umożliwiające dobranie pożądanego miksu kolorów, smycz inspirowaną paskiem do torby na ramię i ponad 25 000 tematów, które pozwalają dobrać idealny schemat kolorów urządzenia i tła, opierając się na ulubionym motywie.

Chodzi jednak o więcej, niż tylko wzornictwo. Kluczową cechą tego telefonu jest jakość dźwięku. Desire 825 ma certyfikat Hi-Res Audio i oferuje brzmienie HTC BoomSound z techniką Dolby Audio. Dlatego dźwięk generowany przez HTC Desire

825 ma czterokrotnie przewyższać jakość znaną z płyt CD. HTC Desire

825 dostępny będzie w zestawie ze słuchawkami HTC Hi-Res Audio Headset.

Z badań wynika, że młodzi ludzie, przez całe życie, zrobią ponad 25000 „selfie”. Jakość zdjęć jest niezwykle ważna, dlatego telefony Desire są wyposażone w przedni aparat o rozdzielczości 5 MP oraz tryby Auto „selfie” i Voice „selfie”, które pozwalają zrobić zdjęcie bez wciskania żadnych przycisków. Wszystko po to, aby użytkownik mógł skupić się na perfekcyjnym kadrowaniu „selfie”. Dodatkowo, funkcja Live Makeup, w modelu Desire 825, automatycznie wykonuje retusz.

Nowe smartfony Desire są również wyposażone w aparaty główne o rozdzielczości 8 MP (HTC Desire

530) lub 13MP (Desire 825). Oba telefony wyposażono w czujniki BSI, które poprawiają działanie aparatu w słabych warunkach oświetleniowych, zwiększając ilość rejestrowanego światła. Tryb seryjny pozwala natomiast zamrozić ruch podczas robienia dynamicznych ujęć, a tryb panoramy umożliwia tworzenie krajobrazów. Każde z nowych urządzeń Desire zapewnia dostęp do usługi Google Photos, oferującej nieograniczone miejsce do przechowywania zdjęć i wideo o wysokiej rozdzielczości.

Konstruktorzy HTC zamieścili w Desire 825 HTC Sensor Hub, który pozwala kontrolować dobre samopoczucie właściciela. Sensor Hub nagrywa aktywność użytkownika, gesty, dynamikę ruchów, tworząc statystyki w czasie rzeczywistym. Daje też możliwość synchronizacji danych z popularnymi aplikacjami fitness, m.in. Runtastic Running & Fitness, Runkeeper, Endomondo Running and Walking, i Google Fit.

HTC Desire

530 i 825 będą dostępne w Polsce od drugiego kwartału bieżącego roku.

Aktualizacja

Po dotarciu na stoisko HTC mogliśmy się zapoznać z nowymi telefonami giganta. Wkrótce opiszemy nasze pierwsze wrażenia po obcowaniu z nimi, omawiajac to, co nam się spodobało i to, co… nie za bardzo przypadło nam do gustu.

HTC One A9

HTC Desire 530