HTC Vive wymaga dużej, pustej przestrzeni

HTC opublikowało instrukcję do developerskiego zestawu HTC Vive, dzięki czemu możemy dokładnie przyjrzeć się wymaganiom gogli. Przede wszystkim przed wskoczeniem do wirtualnej rzeczywistości powinniśmy przygotować puste miejsce w pokoju o wymiarach minimum 1,5 x 2 m. Wskazane jest także usunięcie luster i wszelkich powierzchni odbijających, które mogą zakłócać pracę czujników. Konieczne będzie także zasłonięcie okien oraz wyproszenie z pokoju zwierząt. Komputer, do którego podpięte będą gogle powinien stać poza zasięgiem pustego pola (gogle posiadają kabel o długości 5 metrów, więc przynajmniej z tym nie powinno być problemu).

Ostatnim krokiem jest rozmieszczenie dwóch czujników laserowych w odległości maksymalnie 5 metrów od siebie. Czujniki muszą być położone powyżej wysokości użytkownika np. na najwyżej półce czy tuż pod sufitem. Z całym systemem skomunikują się one bezprzewodowo, ale wymagają podłączenia do prądu.

Zabawa w wirtualnej rzeczywistości z HTC Vive będzie wymagała za każdym razem sporych przygotowań, zakładając, że nie posiadamy oddzielnego pokoju do gier. Być może jednak ten wysiłek zrekompensują unikalne doświadczenia płynące z rozgrywki?