Lumia 650 już w Polsce

Lumia 650 to najnowszy telefon Microsoftu z systemem Windows 10, który oferuje wbudowane funkcje bezpieczeństwa i szyfrowania danych. Wyróżnia się smukłą, lekką konstrukcją i metalową ramką.

Telefon Lumia 650 będzie dostępny u operatorów i autoryzowanych dystrybutorów na początku marca br. w rekomendowanej cenie 999 złotych. Nowy produkt oferowany będzie w dwóch kolorach – czarnym i białym – z metalowym wykończeniem. Niebawem do sprzedaży trafi także Lumia 650 w wersji Dual Sim.

5-calowy ekran OLED dopowiada za jasny i wyraźny obraz, wierną reprodukcję kolorów i głęboką, nasyconą czerń. Wyświetlacz zabezpiecza powłoka Gorilla Glass, zwiększająca wytrzymałość i odporność na zarysowania. Jest to najlepszy ekran, jaki firma Microsoft zaproponowała w smartfonach z tej kategorii cenowej. Dzięki zastosowaniu anodyzowanej aluminiowej ramki, Lumia 650 wygląda na wysokiej jakości, dopracowany i piękny produkt. Smartfon posiada także wyjmowaną baterię 2000 mAh i pozwala na zwiększenie pojemność pamięci za pomocą karty MicroSD. Ponadto Lumia 650 jest cienka i lekka – mierzy 6,9 mm grubości i waży 122 g.

Lumia 650 wykorzystuje algorytm przetwarzania obrazu firmy Microsoft, co zapewnia wiele możliwości w zakresie fotografowania i filmowania. Została wyposażona w 8-megapikselowy główny aparat, który posiada wysokiej klasy elementy optyczne i oferuje funkcje, takie jak Żywe obrazy czy tryb zdjęć wzbogaconych. Z kolei z przodu znajduje się aparat o rozdzielczości 5-megapikseli – do rozmów wideo lub tworzenia autoportretów.

Lumia 650 pracuje na systemie Windows 10, który działa obecnie w ponad 200 mln urządzeń na całym świecie. Wraz z nowym telefonem użytkownik otrzymuje pakiet aplikacji Microsoft Office, który pozwala na tworzenie i edytowanie dokumentów oraz automatyczne zapisywanie ich w chmurze, dzięki rozwiązaniu OneDrive.

Lumia 650 zapewnia bezpieczeństwo firmowych i osobistych danych, dzięki rozwiązaniom, takim jak np. szyfrowanie i kompletne czyszczenie urządzenia. W związku z tym, nowy telefon może być bez przeszkód wykorzystywany zarówno do pracy, jak i „zabawy”.

Telefon Lumia 650 wspiera aplikacje biznesowe Microsoft, a także nowe aplikacje firm zewnętrznych, np. Uber. Pozwala także szybko i łatwo konfigurować popularne narzędzia, w tym Office 365 czy OneDrive, co zapewnia dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca i urządzenia. Co więcej, dzięki rozwiązaniom MDM, takim jak: Microsoft InTune, AirWatch, Citrix i MobileIron działy IT mogą sprawnie zarządzać flotą urządzeń.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.