Samsung Galaxy S7 i S7 Edge: znamy pojemność akumulatorów

W zeszłym tygodniu Federalna Agencja Łączności (FCC) w Stanach Zjednoczonych opublikowała wnioski dotyczące najnowszych modeli smartfonów z serii Galaxy, w których znalazło się kilka bardzo ciekawych informacji.

FCC opublikowała zrzut ekranowy z Galaxy S7 Edge, na którym widać dokładną pojemność baterii najnowszego telefonu Samsunga. Żeby nie trzymać was dłużej w niepewności: S7 Edge zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 3600 mAh. Dla porównania: w S6 Edge+ pojemność baterii to 3000 mAh.

O ile dysponujemy twardymi danymi na temat baterii w wersji Edge, bateria w „podstawowym” modelu, czyli Galaxy S7 nadal pozostaje tajemnicą i tematem do spekulacji. Według przedpremierowych przecieków, które publikowaliśmy na naszej stronie, S7 Edge miał otrzymać baterię o pojemności 3600 mAh, a S7 nieco mniejszą – 3000 mAh. Informacje na temat modelu Edge zostały właśnie potwierdzone, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że Galaxy S7 otrzyma baterię o pojemności 3000 mAh – prawdopodobnie będzie to ten sam akumulator, który można znaleźć chociażby w Samsungu Galaxy S6 Edge+.

Według plotek, nowy Galaxy S7 ma wytrzymać bez ładowania 2 dni normalnego korzystania lub 17 godzin ciągłego odtwarzania filmów, zanim akumulator zostanie kompletnie wyczerpany.

Najnowsze modele smartfonów Samsunga z serii A pokazują, że koreański producent stawia na dłuższy czas pracy bez ładowania, stąd też duże (jak na smartfony) pojemności akumulatorów w nadchodzących S7 i S7 Edge nie powinny nikogo dziwić.

Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.