To ma być NAS dla prawdziwych profesjonalistów

My Cloud EX2 Ultra został wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,3 GHz, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z szybkiego transferu danych podczas pracy z wymagającymi aplikacjami oraz streamingu wideo. 1 GB pamięci DDR3 powinno się sprawdzić w wielozadaniowej pracy podczas obsługi streamingu jakości HD oraz w innych wymagających zastosowaniach, takich jak systemy do monitoringu wizyjnego. Wachlarz funkcji urządzenia umożliwia użytkownikom wybór preferowanych metod zarządzania i zabezpieczenia swoich filmów, zdjęć, muzyki i innych cyfrowych zasobów. System obsługuje RAID 0, RAID 1 oraz JBOD i tryby spanning (połączonej przestrzeni dysków). Wśród różnych możliwości archiwizacji danych dostajemy do dyspozycji: backup NAS to NAS, USB, chmurowy lub z sieci LAN do WAN. System NAS My Cloud EX2 Ultra jest domyślnie skonfigurowany w RAID 1, ale konfiguracja w inny tryb współpracy dysków ma być prosta.

Urządzenie My Cloud EX2 Ultra jest dostępne w różnych opcjach – bez dysków lub z dyskami do łącznej pojemności 12 TB. Dodatkowo jest możliwość rozszerzenia pojemności dyskowej poprzez podłączenie dysków zewnętrznych USB 3.0 przez port USB. Optymalnymi napędami do zastosowania w My Cloud EX2 są dyski WD Red, zaprojektowane specjalnie dla systemów NAS. WD Red z techniką NASware 3.0 zmniejszają ryzyko utraty danych podczas nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak uszkodzenie danych w wyniku awarii, przerwa w zasilaniu lub innych zakłóceń.

Dostęp w każdej chwili, z każdego miejsca

Możliwość tworzenia i wysyłania prywatnych linków przez użytkowników My Cloud EX2 Ultra do wybranych odbiorców ułatwia udostępnianie plików i folderów. Dzięki dostępowi do zasobów systemu przez stronę MyCloud.com lub aplikację My Cloud użytkownicy systemu mają do niego dostęp z każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Oprogramowanie WD Sync automatycznie synchronizuje media i pliki pomiędzy wszystkimi urządzeniami zalogowanymi do My Cloud, zapewniając prywatność danych podczas korzystania z nich na dowolnym urządzeniu.

My Cloud EX2 Ultra oferuje szereg zaawansowanych funkcji do obsługi danych, takich jak: zintegrowane serwery FTP i WebDAV, serwer backupu, serwer pobierania P2P i obsługa Microsoft Active Directory. Dodatkowo, użytkownicy mogą korzystać z kompatybilnych z systemem aplikacji partnerów, w tym oprogramowania do systemów monitoringu Plex, Milestone Arcus oraz aMule, Icecast, Joomla!, Anti-Virus Essentials, WordPress, SqueezeCenter i wielu innych. Użytkownicy mogą również przesyłać (za pośrednictwem transmisji strumieniowej) wideo oraz zdjęcia do podłączonych do tej samej sieci telewizorów, odtwarzaczy multimedialnych, konsoli do gier oraz innych urządzeń obsługujących standardy DLNA/UPnP – dzięki preinstalowanemu serwerowi multimediów Twonky 7.2 DLNA-certified 1.5 oraz wbudowanej obsłudze iTunes.

Ceny wynoszą: 839 PLN za system My Cloud EX2 Ultra bez dysków, 1 619 PLN za 4 TB, 2 675 PLN za 8 TB i 3 349 PLN za 12 TB. Aplikacja mobilna WD My Cloud jest dostępna w Apple App Store i Google Play. Gwarancja na system My Cloud EX2 Ultra bez dysków wynosi 2 lata, natomiast My Cloud EX2 Ultra z dyskami jest objęty 3-letnią, ograniczoną gwarancją.

My Cloud EX2 Ultra jest kompatybilny z systemami Windows 10, Windows 8, Windows Vista, OS X El Capitan, Yosemite, Mavericks, Mountain Lion, jak również z urządzeniami obsługującymi protokół DLNA/UPnP.