Wielki czytnik e-booków, prosto z Polski

Inkbook 8 ma być przeznaczony "dla wymagających użytkowników".

Inkbook 8 to czytnik e-booków o zdecydowanie bardziej profesjonalnym charakterze, wyróżniający się na tle dominujących na rynku 6-calowych czytników. Jego duży, 8-calowy ekran docenią miłośnicy komiksów oraz osoby, które na co dzień pracują z dokumentami lub specjalistycznymi publikacjami zapisanymi formacie PDF. Nowy Inkbook pozwala na wyświetlanie większej ilości treści i daje możliwość lepszego dopasowania rozmiaru czcionki. Przypadnie do gustu również uczniom i studentom, ponieważ pozwala na wygodne korzystanie z cyfrowych podręczników.

Pomimo swoich rozmiarów, Inkbook 8 należy do najsmuklejszych urządzeń na rynku czytników e-booków. W obudowie o grubości 8,4 mm, umieszczony został dotykowy, doświetlany wyświetlacz E Ink Pearl, o formacie 4:3 i rozdzielczości 1024 x 768. Nowy model czerpie z doświadczeń polskiej marki Midia oraz stojącej za nią firmy Arta Tech z Wrocławia. Podobnie jak 6-calowe czytniki Inkbook Onyx oraz Obsidian, również Inkbook 8 bazuje na systemie Android. Polskojęzyczna nakładka ułatwia korzystanie z urządzenia, a otwarte środowisko pozwala na instalację dodatkowych aplikacji i personalizację czytnika. Użytkownik może sięgnąć po jedną z darmowych usług z pakietu Midiapolis. Wirtualny dysk Midiapolis Drive umożliwia szybkie i wygodne przesyłanie książek oraz dokumentów bezpośrednio na urządzenie, a aplikacja Midiapolis News pozwala swobodnie czytać treści z Internetu.

Wykonany w technologii e-papieru wyświetlacz Inkbooka 8 jest energooszczędny. Większa przekątna ekranu oznacza, że nie trzeba tak często zmieniać stron. W efekcie czas pracy urządzenia uległ wydłużeniu. W normalnym cyklu użytkowania czytnik wystarczy ładować raz na kilka tygodni. Matowa powierzchnia wyświetlacza w znacznym stopniu redukuje odbicia świetlne, a jego imitująca kartkę papieru faktura ma sprawiać, że czytanie z Inkbooka 8 jest przyjemniejsze niż z tabletu czy smartfonu. Poziom doświetlenia ekranu można dynamicznie regulować.

Czytnik posiada 8 GB wbudowanej pamięci oraz gniazdo kart microSD, obsługujące nośniki o pojemności do 32 GB. Komunikację bezprzewodową zapewnia moduł Wi-Fi w standardzie 802.11b/g/n. Inkbook 8 obsługuje e-booki we wszystkich popularnych formatach (m.in.: EPUB, MOBI oraz PDF ze wsparciem dla funkcji reflow). Urządzenie ma wymiary 198 x 144 x 8,4 mm i waży 258 g.

Na rynku polskim Inkbook 8 dostępny jest od dziś, w sugerowanej cenie 849 złotych brutto. Można do niego dokupić dedykowane, stylizowane na książkę etui, zapewniające dodatkową ochronę czytnika. Sugerowana cena etui to 79 złotych brutto. Inkbook 8 oferowany jest z 24-miesięczną gwarancją door-to-door, z polskim serwisem i aktualizacją oprogramowania.