3D Touch Apple’a standardem w nowym Androidzie?

Zanim napiszecie w komentarza, że Google kopiuje to bezczelnie od Apple’a, to musimy przypomnieć, że pierwszy producent, którego telefon potrafił rozpoznawać siłę nacisku swojego użytkownika został wyprodukowany przez firmę Huawei (Mate S), więc jeśli już, to Apple nie jest aż takie nowatorskie, jakby się to niektórym wydawało.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że funkcja rozpoznawania siły nacisku stała się popularna dzięki Apple i być może, gdyby nie gigant z Cupertino, nikt by się nie zainteresował tym rozwiązaniem. Na szczęście tak się nie stało i w sieci pojawiły się pogłoski o tym jakoby najnowszy model smartfonu Nexus ma zostać wyposażony właśnie w Force Touch.

Nie wiadomo do końca, czy chodzi o Nexusa od firmy Huawei, która po modelu Nexus 6P wykona dla Google’a kolejny model, czy o Nexusa od firmy HTC. Wiemy natomiast, że oba te urządzenia zostaną wyposażone w najnowszą wersję Androida, znaną obecnie pod nazwą Android N, gdzie Force Touch, według niepotwierdzonych plotek ma być standardowo wspierany przez system operacyjny.

Ciekawe, czy jeśli tak się stanie, funkcja ta stanie się na tyle popularna, że zostanie zaimplementowana w smartfonach innych producentów?