BRIXO: klocki XXI wieku

Kompatybilne z LEGO!

Jeśli lubicie zabawę klockami LEGO (z tego się nie wyrasta, więc nie używamy czasu przeszłego), to na współczesne działania tej firmy możecie patrzeć w dwojaki sposób: albo z zachwytem, albo z niepokojem. To drugie podejście wynika trochę z faktu, że LEGO w ostatnich latach zajęło się grami, filmami, łączeniem produktów rzeczywistych z wirtualną rzeczywistością i… gdzieś po drodze rozmyło to, o co w tej zabawie chodzi przede wszystkim. Same klocki.

BRIXO oferuje natomiast trzy rodzaje klocków (wszystkie kompatybilne z LEGO), z których w sumie da się stworzyć całkiem ciekawe budowle. A raczej urządzenia, bo tak w największym skrócie, BRIXO to trochę takie LEGO Technics, ale jednak inaczej.

Pierwszy typ klocków to łączniki (Connector Blocks), dzięki którym jesteśmy w stanie stworzyć obwód elektryczny, zintegrowany z budowaną konstrukcją. Do jej budowania służy zaś drugi rodzaj klocków, których nazwę przetłumaczyć można zgodnie z ich funkcją jako „budowniki” (Action Blocks). To właśnie z nich tworzymy tak naprawdę całą strukturę, cały projekt. Istnieje wreszcie trzeci rodzaj klocków: włączniki (Trigger Blocks), które – jak sama nazwa wskazuje – służą do aktywacji lub dezaktywacji zbudowanego urządzenia. Nie chodzi przy tym o prosty „pstryczek-elektryczek” uruchamiany palcem, ale o całą gamę włączników, reagujących na przykład na dźwięk, zbliżenie jakiegoś przedmiotu czy palca, albo też światło. Do tego oczywiście dochodzi jeszcze klocek w formie akumulatora (Battery Block) – i gotowe, zbudowane przez nas urządzenie budzi się do życia.

Zespół Brixo Smart Toys Ltd. pracuje jeszcze nad klockiem, który pozwoli na sterowanie klockami za pomocą – a jakże by inaczej – smartfona, i… już niebawem odpowiednia kampania zostanie uruchomiona na portalu Kicstarter.