DJI Phantom 4 – nowa generacja inteligentnego drona

Samodzielnie uniknie przeszkód i podąży za obiektami.

System unikania przeszkód, udostępniony w Phantom 4, opiera się na dwóch skierowanych do przodu czujnikach optycznych, które skanują wszelkie przeszkody i automatycznie kierują statek tak, aby ominął przeszkodę, jeśli jest to możliwe, zmniejszając w ten sposób ryzyko kolizji i zapewniając jednocześnie niezmieniony kierunek lotu. Jeśli system zdecyduje, że statek nie może ominąć przeszkody, wówczas spowolni jego lot aż do zatrzymania i urządzenie będzie się unosić w powietrzu w miejscu, dopóki użytkownik nie zmieni jego kierunku. System unikania przeszkód zostaje aktywowany również wówczas, gdy użytkownik uruchomi w dronie funkcję „powrotu do domu”, aby zmniejszyć ryzyko kolizji podczas automatycznego lotu z powrotem do punktu startu.

Dzięki funkcji ActiveTrack, Phantom 4 otwiera nowe możliwości, pozwalając użytkownikom na uruchomienie aplikacji DJI Go dla urządzeń z systemami iOS i Android poprzez dotknięcie obiektu na swoim smartfonie lub tablecie, co pozwala na łatwe podążanie za poruszającym się obiektem oraz utrzymywanie kamery skierowanej na ten obiekt. Idealnie uchwycone zdjęcia poruszających się biegaczy lub rowerzystów wymagają aktywowania trybu ActiveTrack w aplikacji.

Phantom 4 rozpoznaje obrazy trójwymiarowe i korzysta z pamięci maszynowej do utrzymywania obiektu w kadrze, nawet wtedy, gdy obiekt zmienia swój kształt lub skręca podczas ruchu. Użytkownicy mają pełną kontrolę nad ruchami kamery w trybie ActiveTrack i mogą nawet poruszać kamerą wokół obiektu, gdy ten znajduje się w ruchu, ponieważ urządzenie automatycznie utrzymuje obiekt na środku obiektywu. Przycisk „pause” (pauza) na pilocie Phantom 4 umożliwia użytkownikowi przerwanie automatycznego lotu w dowolnym momencie i zatrzymanie drona w powietrzu.

Korzystając z funkcji TapFly w aplikacji DJI Go, użytkownicy, dwukrotnie klikając cel swojego drona na ekranie, mogą obliczyć optymalną trasę do celu, z uwzględnieniem wszelkich przeszkód na drodze. Po kliknięciu innego miejsca Phantom 4 gładko przejdzie do lotu w kierunku tego miejsca, sprawiając, że nawet początkujący użytkownik będzie wyglądał jak profesjonalista. Nowa bateria wydłużyły czas lotu Phantoma 4 do 28 minut, co oznacza więcej czasu w powietrzu na profesjonalne zdjęcia i filmy.

Oprócz dodanych systemów i łatwości użytkowania, Phantom 4 został stworzony również do zabawy. Jego nowy „tryb sportowy” pozwala zaawansowanym użytkownikom poczuć, czym są wyścigi dronów. W „trybie sportowym” Phantom 4 może lecieć z prędkością prawie 70 kilometrów na godzinę oraz wznosić się iopadać szybciej niż w innych trybach. Przyspieszenie i prędkość maksymalna drona w „trybie sportowym” sprawiają również, że może on szybciej dotrzeć do miejsc wykonania zdjęć oraz wykonywać zdjęcia i filmy, których wykonanie wcześniej było niemożliwe.

Phantom 4 jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 1599 Euro. W sklepach stacjonarnych znajdziemy go od 1 kwietnia.