European Rover Challenge 2016 z nową formułą!

Pamiętajcie, że trwa rejestracja na European Rover Challenge 2016. To już trzecia edycja imprezy, w związku z tym, wiemy czego się spodziewać od strony merytorycznej. Ale ERC, to znacznie więcej niż zawody i właśnie na innych polach widać będzie wdrażane w tym roku zmiany.

Zawody tym razem pod dachem

Formuła eventu ewoluowała. ERC 2016 odbędzie się w tym roku w województwie podkarpackim. Centrum Wystawienniczo Kongresowe w Jasionce, swoją niezwykłą architekturą i przestrzennym potencjałem nawiązuje do przyszłych budowli pierwszych kolonizatorów Marsa. Dodatkowo, przeniesienie pola zawodów pod dach kopuły CWK gwarantuje idealne warunki do rozgrywania zawodów, zupełnie niezależne od pogody panującej na zewnątrz.

Z 4 dniowej imprezy powstanie raport specjalny

European Rover Challenge, od tegorocznej edycji, będzie wydarzeniem aż 4-dniowym. W trakcie ERC zostanie opublikowany raport specjalny nt. potencjału i kompetencji polskich zespołów startujących w konkursach robotycznych na całym świecie. Raport, w oparciu o przeprowadzoną analizę rynkową, wskaże szanse i kierunki rozwoju kariery i możliwości dalszego pozostania w branży uczestników zawodów.

Warsztaty mentoringowe

Po części konkursowej odbędą się warsztaty mentoringowe, zorganizowane specjalnie dla uczestników zawodów oraz wystawców. Tematyka oscylować będzie wokół rozwoju technologii, sposobów finansowania projektów oraz właściwej strategii budowania własnego wizerunku. Warto w nich uczestniczyć, bo sędziowie wykorzystają kontekst warsztatów do podsumowania zawodów, omówienia zadań i na pewno udzielą cennych wskazówek na przyszłość.

Rover Challenge Series

Najważniejszą informację dla Was zostawiliśmy na koniec. European Rover Challenge 2016 to wyjątkowa edycja konkursu. Wspólnie z Kevinem Sloanem, dyrektorem URC, organizatorzy ERC powołali Rover Challenge Series – ligę najbardziej prestiżowych zawodów robotycznych na świecie. Stowarzyszenie The Mars Society, które zarządza ligą, będzie prowadzić wspólne zestawienie punktowe wszystkich drużyn startujących w konkursach robotycznych na świecie. Pod koniec sezonu wyłoni najlepszy zespół w Pucharze Rover Challenge. Celem utworzenia ligi jest podnoszenie prestiżu wszystkich zawodów, współpraca międzynarodowa w zakresie ich organizacji oraz rozszerzenie idei konkursu na inne kontynenty w najbliższej przyszłości.

Źródło: roverchallenge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.