HTC 10 wygrywa ze wszystkimi!

O przeciekach dotyczących HTC 10 pisaliśmy już wielokrotnie, ale teraz w Sieci pojawiły się nieoficjalne wyniki tego smartfonu, zmierzonego w benchmarku AnTuTu. Co tu dużo mówić, okazały się rewelacyjne. Oczywiście jak zawsze należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to test oparty na finalnej, produkcyjnej wersji tego smartfona.

Według opublikowanych wyników HTC 10 spokojniutko, z ogromną przewagą wygrywa zarówno z Samsungiem Galaxy S7 Edge (niezależnie od procesora), jak i Xiaomi Mi 5 (choć wyniki tego ostatniego są zauważalnie niższe od tych, które publikowaliśmy przy innej okazji). Pewne rozbieżności w wynikach benchmarków są jednak oczywiście dopuszczalne – jeśli ktokolwiek testował kiedyś smartfona w ten sposób, to wie, że nawet ten sam test przeprowadzony raz za razem daje nieco inne rezultaty. Ale jak długo nie powtarzalibyśmy pomiarów, podstawowy fakt się nie zmieni – HTC 10 będzie na czele stawki, a na dodatek będzie pierwszym smartfonem, który przekroczył granicę 150 tysięcy punktów.

Nowy HTC 10 będzie prawdopodobnie wyposażony Snapdragona 820 (tak jak kilka innych smartfonów już obecnych na rynku), co oznacza, że HTC naprawdę dobrze rozwiązało kwestię optymalizacji sprzętowej swojego smartfona. Na pewno pomaga w tym szybka pamięć RAM (nie znamy jeszcze jej dokładnych parametrów) o pojemności 4 GB. Do tego dojdą prawdopodobnie różne wersje pamięci do przechowywania danych (16, 32 i 64 GB), aparat z matrycą o rozdzielczości 12 mln pikseli (ultra-pikseli) i akumulator o pojemności 3000 mAh. No i oczywiście ekran QHD, w przypadku którego różne źródła mówią o przekątnej 5,15-5,2 cala i technologii Super LCD 5 lub AMOLED.

Szczegóły poznamy prawdopodobnie już 12 kwietnia – właśnie wtedy ma się odbyć światowa premiera nowego modelu HTC.