Huawei: pierwszy smartfon z zakrzywionym ekranem

Pierwszą jaskółką, która rzeczywiście może zwiastować nadejście ery telefonów z podwójnie wygiętymi ekranami (czyli w stylu Samsungów Galaxy Edge), jest zaprezentowany przez chiński koncern Vivo model XPlay 5. Nie jest to jednak firma o liczącej się pozycji na światowym rynku smartfonów, poza tym nie wiadomo nawet, czy XPlay 5 sprzedawany będzie gdziekolwiek poza Chinami.

Dlatego zupełnie inną rangę ma informacja, że produkcją smartfona z podwójnie wygiętym ekranem zainteresowana jest inna chińska firma, „delikatnie” większa niż Vivo – Huawei. Według przecieków, jakie przedostały się do sieci, trzeci największy na świecie producent smartfonów pracuje teraz intensywnie nad przygotowaniem modelu z wygiętym ekranem, przy czym – co ciekawe – ma on się prezentować zupełnie inaczej, niż Samsung Galaxy S7. To może ekran wygięty u góry i u dołu? Takie rozwiązanie naprawdę mogłoby mieć sens.

Dalszy ciąg przecieku to już nieźle umotywowane spekulacje, że pierwszym smartfonem Huawei z wygiętym ekranem miałaby być nowa generacja modelu Mate S. To całkiem prawdopodobne, bo właśnie w tej linii objawia się najmocniej innowacyjność chińskich projektantów. Wystarczy wspomnieć, że właśnie Mate S był pierwszym na świecie smartfonem wyposażonym w ekran reagujący na siłę nacisku.

Teraz… jak zwykle musimy trochę poczekać, żeby zweryfikować prawdziwość tych ciekawych pogłosek. Kolejnej generacji modelu Huawei Mate S możemy spodziewać się na początku września 2016 roku.