Największa pigmentowa drukarka Epsona

Stworzona dla fotolabów, zakładów fotograficznych, punktów usług poligraficznych i firm szukających drukarki na własne potrzeby, SC-P20000 doskonale radzi sobie z tworzeniem wysokiej jakości zdjęć, szyldów i oznakowań. Aby umożliwić użytkownikom korzystania z wysokiej wydajności bez kompromisów w zakresie jakości, drukarkę wyposażono w głowicę drukującą Micro PrecisionCore TFP, która pozawala osiągnąć znakomite rezultaty, nawet w niższych trybach jakości. W celu zwiększenia płynności pracy wspiera ją precyzyjna technologia podawania mediów, w tym nowo opracowany stabilizator podawania papieru i system rolek prowadzących.

Wiedząc o tym, że odbiorcy długo czekali na następcę bardzo popularnej drukarki Epson Stylus Pro 11880 wprowadziliśmy SC-P20000, będącą znacznie więcej niż tylko zmianą na wyższy model. Ta drukarka łączy w sobie najwyższe szybkości druku z doskonałą jakością wydruków, jakiej oczekują nasi klienci, a równocześnie wprowadza szereg innowacyjnych funkcji i usprawnienia obsługi — mówi Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP z Epson.

W celu zapewnienia wysokiej jakości oczekiwanej przez rynek, SC-P20000 wyposażono w szereg funkcji pozwalających na uzyskanie najbardziej dokładnych, precyzyjnych i zgodnych z oryginałem rezultatów. Za doskonałe oddanie barw odpowiada zestaw dziesięciu nowych atramentów Epson UltraChrome Pro 10-kolor, co przekłada się na uzyskanie fantastycznie wyglądających wydruków. Głębię i bogactwo odcieni czerni uzyskano stosując atramenty Photo and Matte Black. Lepsze przejścia tonalne i zmniejszenie ziarna zapewnia K4 i technologia zmiennej wielkości kropli (Multi Size Droplet Technology – MSDT), zaś nowa struktura głowicy drukującej to mniejsze wibracje i precyzyjne zarządzanie wielkością kropli atramentu i ich umiejscowieniem. Aby zapewnić spójność wydruku, bez konieczności stosowania drogich dodatków, narzędzie Epson Colour Calibration pozwala w prosty sposób użytkownikom zarządzać odwzorowaniem kolorów.

SC-P20000 jest jednocześnie urządzeniem prostym w obsłudze i konserwacji. Rozpoczęcie pracy ułatwia ilustrowany przewodnik użytkownika oraz kolorowy panel LCD. Jeśli chodzi o obsługę, zmienianie i przełączanie mediów do druku, proces jest szybki i nie wymaga wysiłku. Podczas drukowania, przezroczyste okno w pokrywie drukarki i rolki pozwala użytkownikom na sprawdzenie stanu druku oraz ilości pozostałego nośnika. Po zakończeniu drukowania głowica wraz z nasadką z atramentem, umieszczana jest w pozycji pozwalającej na samodzielne czyszczenie przez użytkownika, co pozwala zaoszczędzić na kosztach.

Komfort użytkowania i wydajność mogą być dodatkowo zwiększone poprzez wykorzystanie opcjonalnego modułu Adobe Post Script; a opcjonalna instalacja dysku twardego umożliwia drukowanie bezpośrednio z panelu urządzenia, bez potrzeby podłączania komputera.

SC-P20000

będzie dostępna od marca 2016. Polska cena drukarki nie została jeszcze podana, natomiast na innych rynkach kosztuje ona ok. 12 tysięcy dolarów.