Nintendo NX będzie wydajne jak Xbox One

Leakster Geno, który w przeszłości przekazał trafne informacje na temat specyfikacji PS4 i nowych gier z serii Pokemon, zdradził kilka szczegółów dotyczących nowej konsoli Nintendo.

Z wcześniejszych zapowiedzi Nintendo wynika, że NX będzie konsolą jakiej nie widział świat. Informacje Geno przeczą jednakże tym górnolotnym określeniom. Wygląda na to, że NX może być skrzyżowaniem konsoli stacjonarnej z mobilną – czymś co chciano osiągnąć z WiiU.

Doniesienia mówią o mocy obliczeniowej dorównującej Xbox One (co nie brzmi zbyt imponująco) oraz systemowi operacyjnemu, który będzie w stanie odpalić gry napisane pod Androida i Unreal Engine 4 – przenoszenie gier napisanych pod PS4 i Xbox One także ma być niezwykle proste dla developerów. Ponadto urządzenie ma łączyć się z telewizorem za pomocą bezprzewodowego HDMI. Nie zabraknie także połączenia Bluetooth – jedną z cech konsoli ma być możliwość integracji z tabletem i smartfonem, by móc odbierać połączenia i pisać wiadomości bezpośrednio z poziomu Nintendo NX.

Gałki analogowe w padzie będą posiadały wibracje, a cała konsola ma być napakowana funkcjami społecznościowymi, które mają przenieść graczy na inny poziom. Mówi się tu m.in. o znacznie większym wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości, niż widzieliśmy do tej pory.

Nintendo NX ma zadebiutować w okolicach lata br. więc zapowiedź urządzenia może nastąpić w zbliżających się miesiącach.

Źródło: Dualpixels.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.