Sony Xperia X Dual SIM z 64 GB pamięci ROM

O Sony Xperia X wiadomo już niemal wszystko, poza dokładną datą premiery i cenami wszystkich trzech wariantów. Nasze pierwsze wrażenia na temat tego telefonu możecie przeczytać (i obejrzeć na filmie) w tym artykule. A jednak czasami dochodzą jeszcze pewne drobne informacje na temat tego telefonu, wbrew pozorom – naprawdę ciekawe.

Do tej pory wiadomo było tylko, że możemy spodziewać się dwóch wariantów modeli Xperia X i dwóch Xperia X Performance, różniących się drobiazgiem w postaci mniejszej (32 GB) lub większej (64 GB) ilości pamięci ROM, którą będzie można wykorzystać do przechowywania danych. Obecnie informacje te zostały sprecyzowane: telefony z pojedynczym slotem na karty SIM wyposażone będą w 32 GB pamięci ROM, zaś wersje Dual SIM – 64 GB pamięci ROM.

Różnica jest bardziej znacząca, niż może się nam z początku wydawać. Otóż w wersji z pamięcią 64 GB tak naprawdę tylko 48,6 GB będzie do dyspozycji użytkownika telefonu, bo 15,4 GB zajmie oprogramowanie zainstalowane fabrycznie. To jednak nadal stosunkowo dobra sytuacja, w porównaniu do wersji 32 GB – 12 GB zajmie oprogramowanie telefonu, więc w rezultacie tylko 20 GB będzie można przeznaczyć na przechowywanie danych. A to już jest naprawdę mało, zwłaszcza jeśli ktoś często nagrywa smartfonem filmy czy wykonuje wiele zdjęć.

Ale… nie warto się specjalnie martwić z tego powodu, ponieważ wszystkie trzy nowe smartfony z rodziny Xperia X wyposażone są też w slot kart pamięci Micro SD, obsługujący nośniki o pojemności do 200 GB. Tak więc spokojnie, miejsca na dane nie zabraknie.