Ten dron nie boi się pracy na wysokości

Worker Bee, czyli Pszczoła Robotnica, albo jeśli komuś nie przeszkadzają bardziej kreatywne tłumaczenia: Pracowita Pszczoła to zdalnie sterowany dron z zamontowaną dyszą, połączoną przewodami z kompresorem, który pozostaje na ziemi i kablem zasilającym, dzięki któremu Apellix pozbył się baterii w swoim prototypie.

Idea jest bardzo prosta – tak wyposażona pszczoła może zostać wykorzystana na przykład do mycia okien w biurowcach, albo – po zmianie wody na odpowiednią farbę – w zdalnie sterowanego malarza wysokościowego, który do pracy nie potrzebuje absolutnie żadnego rusztowania. No i w przypadku kiedy to dron wnosi się w górę, a jego operator w tym samym czasie siedzi sobie wygodnie na fotelu, nikt nie ryzykuje życiem.

Worker Bee ograniczony jest długością kabla zasilającego i przewodów podłączonych do dyszy, więc nie jest w stanie podołać wszystkim zadaniom, których podejmują się obecnie ludzie pracujący na dużych wysokościach, jednak jest to pierwszy krok w stronę robotyzacji kolejnej branży. Worker Bee potrzebuje też ludzkiego operatora, ale wydaje nam się, że jeśli Apellix zainteresuje swoim pomysłem dużych inwestorów i zacznie rozwijać swój produkt, za kilka lat człowiek nie będzie potrzebny do obsługi drona.