Chrome OS wkrótce obsłuży tysiące aplikacji…

...z Google Play!

Uruchamianie aplikacji z Google Play na Chrome OS było możliwe już wcześniej, jednak trzeba było trochę się przy tym nakombinować i nie zawsze efekt końcowy był zadowalający. Wkrótce jednak każdy posiadacz Chromebooka będzie mógł oficjalnie i bezproblemowo instalować aplikacje ze sklepu Androida.

Do takich informacji dotarł użytkownik Reddita o nicku TheWiseYoda. W developerskiej wersji Chrome OS (v.51) zauważył opcję włączenia funkcji dodawania aplikacji z Google Play. Zaznaczenie tego rozwiązania nie skutkowało niczym, a i sama opcja szybko została usunięta. Przy bliższej inspekcji kodu inni użytkownicy Reddita zauważyli też poniższy wpis:

<message name=”IDS_ARC_OPT_IN_DIALOG_DESCRIPTION” desc=”Description of the opt-in dialog for Android apps.”> Choose from over a million apps and games on Google Play to install and use on your <ph name=”DEVICE_TYPE”>$1<ex>Chromebook</ex></ph>.
</message>

Warto zauważyć, że The Wall Street Journal już pod koniec 2015 donosił, że Google będzie planował połączyć oba swoje systemy operacyjne w jeden. Potwierdzenia tych informacji będziemy wypatrywać na konferencji Google I/O, która odbędzie się już za niecały miesiąc.