HTC 10 Mini może być szokująco wydajny

Wersje Mini czy Lite przez wielu producentów traktowane są nieco po macoszemu – mają nie tylko mniejszy ekran, wymiary i wagę, ale także znacznie słabsze podzespoły. Z HTC 10 Mini może być jednak inaczej.

Mały, chudy, ale byk. Właśnie taka może być mniejsza wersja czającego się już za rogiem HTC 10, który prawdopodobnie okaże się najwydajniejszym obecnie smartfonem na świecie. Wygląda jednak na to, że tajwański producent już z założenia wybrał kurs na maksymalne osiągi, bo mniejsza wersja jego „okrętu flagowego” może się okazać… jeszcze wydajniejsza.

Według przecieku, który przedostał się do Sieci, HTC 10 Mini ma być wyposażony w ekran o przekątnej 4,7 cala, czyli ok. pół cala mniej od zwykłego HTC 10. Za to w środku telefonu kryć się będzie prawdziwe „serce jak dzwon” – układ Snapdragon 823, wspomagany 4 GB pamięci RAM. Także inne elementy wyposażenia (w tym aparat) nie powinny odbiegać poziomem od HTC 10 (One M10). Premiery mniejszej wersji telefonu spodziewamy się we wrześniu tego roku.

Snapdragon 823 to najprawdopodobniej bardziej podkręcona (wyższe taktowanie rdzeni: 2,8 GHz) wersja popularnego układu Snapdragon 820. Co ciekawe, słyszymy o nim już po raz drugi – wcześniej pojawiła się już informacja, że będzie też w niego wyposażony smartfon Xiaomi Mi Note 2.

Oczywiście nie są to jeszcze potwierdzone informacje, choć wyglądają na dosyć prawdopodobne. Wygląda na to, że trend powrotu do mniejszych, ale nie słabszych modeli smarfonów, zaczyna przybierać na sile.

Źródło: android-news.at
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.