Huawei P9 oficjalnie debiutuje w Londynie!

Battersea Evolution zgromadziła dziś znamienitych gości, wśród których spotkać można było prezesa BBC Global News Jima Egana, wydawcę magazynu Vogue China – Anitę Chang, prezesa Conde Nast – Jonathana Newhouse i członków rady nadzorczej Huawei w Wielkiej Brytanii: Sir Andrew Cahn’a i Helen Alexander. Wszyscy mogli zobaczyć zwiastun najnowszego spotu reklamowego Huawei, w którym wystąpiły pierwszoligowe gwiazdy: Henry Cavill, ambasador marki Huawei i aktorka Scarlett Johansson. Fabuła reklamy nawiązuje do połączenia koloru z czernią i bielą – głównej cechy aparatu Leica w nowym P9. Henry Cavill pojawił się na premierze w towarzystwie światowej klasy fotografów: Mary McCartney i Davida Guttenfeldera.

P9 to nie tylko ciekawe wzornictwo i zaawansowane rozwiązania technologiczne. Dzięki inżynierii firmy Leica w systemie fotograficznym telefonu, nowy model jest bardzo innowacyjny. Od soczewek, przez matryce, na algorytmach przetwarzania obrazu kończąc, aparat w P9 został zaprojektowany, jak próbuje nas przekonać Huawei, tak jak profesjonalny sprzęt fotograficzny. No

Jednym z głównych elementów P9 jest podwójny obiektyw, który pozwala wydobyć cały potencjał drzemiący w soczewkach firmy Leica. Zainstalowany w P9 moduł aparatu RGB odpowiada za przechwytywanie kolorów, a jego bliźniaczy, monochromatyczny odpowiednik nadaje obrazom szczegółowości. Dwa tylne aparaty w P9 współpracują ze sobą, umożliwiając użytkownikom robienie bogatych w szczegóły i głębię zdjęć o nasyconych kolorach. P9 sprawdza się również w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki zastosowaniu podwójnego aparatu, zdjęcia w są jaśniejsze i bardziej szczegółowe.

Dzięki drobiazgowej kalibracji aparatów w P9, każdy filtr wiernie odzwierciedla autentyczną kolorystykę i styl Leica. Wybierając monochromatyczny tryb robienia zdjęć, użytkownicy P9 wykorzystują najprawdziwszy aparat mono, który pozwala na utrwalanie mocnych i sugestywnych czarno-białych obrazów wysokiej jakości. Zastosowanie hybrydowej ostrości (Hybrid Focus) – autorskiej techniki Huawei – zapewnia P9 szybkość, precyzję i stabilność pracy obu aparatów. Polega ona na ustawianiu ostrości przy użyciu trzech metodologii pomiaru: laserowej, głębokości oraz kontrastu – automatycznie dobiera tę, która w danej chwili przyniesie najlepszy możliwy rezultat.

Funkcja szeroko otwartej przysłony, pozwala użytkownikom P9 eksperymentować i realizować swoje własne, innowacyjne wizje oraz osiągać zaskakujące efekty. Urządzenie pozwala w łatwy sposób kontrolować głębię ostrości, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie efektów takich jak bokeh, przy jednoczesnym utrzymaniu pełnej ostrości na głównym obiekcie fotografii.

Huawei P9 posiada 5,2-calowy ekran wykonany w technologii 2.5D i wykończony aluminium z diamentowym szlifem. Sercem telefonu jest jest nowy, 64-bitowy procesor Kirin 955

Huawei zaprezentował również model P9 Plus, wyposażony w 5,5-calowy ekran z technologią Press Touch i powiększonym akumulatorem i techniką dual-IC Rapid Charge. Zarówno w P9 jaki i P9 Plus zastosowano czytnik linii papilarnych, która dba o ochronę prywatności i danych użytkownika.