Wybraliście PRODUKTY ROKU CHIP-a 2016!

Znamy modele smartfonów, tabletów, komputerów i akcesoriów, za którymi najbardziej przepadają Polacy. W plebiscycie CHIP PRODUKT ROKU 2016 wskazali najlepsze ich zdaniem produkty z branży IT. Wybrali też innowację roku – czytnik odcisków palców w telefonach.

Identyfikacja użytkownika telefonu komórkowego za pomocą odcisku palca jako innowacja roku zdecydowanie wygrała z USB typu C czy elastycznymi ekranami. Czytelników CHIP i internautów biorących udział w plebiscycie CHIP PRODUKT ROKU 2016 urzekł przede wszystkim brak konieczności wymyślania skomplikowanych wzorów albo pamiętania haseł niezbędnych do odblokowania smartfona. Cenią sobie oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo. Za pomocą odcisku palca można także uruchamiać dodatkowe funkcje w telefonie.

Najpopularniejsza trójka – laptop, smartfon i tablet

Wśród komputerów bezkonkurencyjny był laptop do gier Acer Predator 17, ale wyróżnienia otrzymały Asus ROG GX700 i Microsoft Surface Pro 4. Pierwszy z wyróżnionych sprzętów jest chłodzony cieczą, o czym głosujący często wspominali w komentarzach.

Rywalizację smartfonów zdominował Samsung Galaxy S6 EDGE Plus. Internauci chwalili zakrzywiony ekran i dodatkowe menu, rozmiar telefonu, kamerę i szybki procesor. W grupie smartfonów w cenie do 1000 zł zwyciężył „pancerny” myPhone Hammer AXE LTE.

Pierwsze miejsce wśród tabletów zdobył

Microsoft Surface 3.

Głosujący uznali go za „najlepsze połączenie tabletu z laptopem”, a ich uwagę przyciągnął praktyczny rysik. W kategorii cenowej do 1000 zł wygrał tablet Kruger&Matz Edge KM1083.

Gry i programy z Polski bezkonkurencyjne

W kategorii „oprogramowanie” zwyciężyła gra This War of Mine warszawskiej firmy 11 bit studios. Na wyróżnienie zdaniem internautów zasłużył także Wiedźmin 3 Dziki Gon produkcji CD Projekt RED oraz komputerowy pakiet ochronny G Data Total Protection polskiej spółki G Data Software.

Głosujący wysoko ocenili pracę polskich programistów. This War of Mine najbardziej spodobała się m.in. za ukazanie innego spojrzenia na tematykę wojenną, ciekawą oprawę graficzną i dźwiękową oraz „supergrywalność”.

W kategorii usług i stron internetowych uczestnicy plebiscytu wybrali serwis VOD Onetu. Spośród akcesoriów komputerowych czytelnikom najbardziej przypadły do gustu słuchawki HyperX Cloud 2, a klawiaturom Coolermaster CM Storm Quickfire TK i Logitech K380 przyznali wyróżnienia.

Najlepszy sprzęt na rękę i do domu

Uczestnicy plebiscytu zdecydowali, że w kategorii elektronika osobista na tytuł CHIP PRODUKT ROKU najbardziej zasłużył Huawei Watch. Jeden z internautów przyznał nawet, że za sprawą licznika kalorii i kroków ten zegarek pomógł mu schudnąć. Z drugiej strony głosujący zwracali uwagę na krótki czas pracy baterii i brak bezprzewodowego ładowania. Konkurencja w tej kategorii była bardzo wyrównana, o czym świadczą dwa wyróżnienia dla produktów Samsunga – smartwatcha Gear S2 i trójwymiarowych gogli Gear VR.

Wśród sprzętów najbardziej przydatnych w domu zwyciężyła drukarka Epson L850. Zdaniem internautów wygrana należy jej się za stosunek ceny do jakości. W tej kategorii wyróżnienia otrzymały router AVM Fritz!Box 4020 oraz dysk sieciowy QNAP TAS-268 z dwoma systemami operacyjnymi – QTS i Android.

Przedstawiciele zwycięskich firm na jednej scenie
Przedstawiciele zwycięskich firm na jednej scenie

Sprzęt dla firmy, aparaty dla wszystkich

Według internautów najlepszym produktem IT dla firm jest laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon 3. Na podium według nich zasłużyły także komputer stacjonarny Dell OptiPlex 9020 oraz drukarka Kyocera Ecosys P6021, które w plebiscycie otrzymały wyróżnienia.

Wśród komponentów najwięcej głosów otrzymała

płyta główna

MSI Z170A PC Mate

. Wyróżnienia dostała karta graficzna AMD Radeon R9 Fury X oraz ultrapanoramiczny monitor LG 29UM65.

Nikon D5

zdobył najwięcej głosów czytelników w rywalizacji aparatów fotograficznych. Głosujący najczęściej podkreślali, że jest to sprzęt idealny do szybkiej fotografii reporterskiej lub przyrodniczej. W kategorii aparatów do 2500 zł ich wybór padł na Fujifilm X-A2 .

Głosujący cenią wygląd, jakość, cenę i bezpieczeństwo

Konkurs CHIP PRODUKT ROKU składa się z dwóch części. W pierwszej z nich redakcja CHIP przyznaje nominacje, honorując urządzenia, oprogramowanie i usługi, które jej zdaniem szczególnie zasłużyły na wyróżnienie. W drugiej części CHIP oddaje głos czytelnikom. To oni decydują, komu ostatecznie przypadnie prestiżowy tytuł CHIP PRODUKT ROKU w danej kategorii.

Co ciekawe, nie było edycji, w której nie byłbym zaskoczony niektórymi wynikami. Walka potrafi być niezmiernie zacięta, a czytelnicy trzymają nas w napięciu do samego końcamówi

Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny „CHIP-a”

.

Głosujący jak zwykle nie zawiedli. Wśród uzasadnień do ich ocen było nawet osiem komentarzy napisanych wierszem oraz jeden materiał wideo. Najważniejszymi kryteriami, którymi kierowali się przy wyborze produktów roku, to wygląd i design, jakość, cena oraz bezpieczeństwo. Te słowa najczęściej pojawiały się w komentarzach głosujących. Nie brakowało odniesień do filmów science-fiction. Produkty Samsunga i Microsoft wzbudzały najwięcej emocji. Zebrały najwięcej komentarzy.

Czytaj też: Pełna lista zwycięzców CHIP PRODUKT ROKU 2016!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.