Samsung wraca do płaskich telewizorów

Na rynek wchodzą dwa pierwsze telewizory Samsung SUHD z płaskim ekranem.

Najnowsze telewizory zostały wyposażone w 10-bitowy, bezkadmowy panel Quantum Dot, który zapewnia szeroką gamę naturalnych barw. Jak deklaruje producent, telewizory SUHD odzwierciedlają 64 razy więcej kolorów niż pozostałe modele Samsung TV, dzięki czemu obraz wygląda jak żywy. Dostępna w obu modelach funkcja HDR pozwala na osiągnięcie wysokiego poziomu jasności (nawet do 1000 nitów). Z kolei rozdzielczość UHD (4K) oferuje 4 razy więcej detali niż Full HD.

Telewizory KS8000 i KS7000 wyposażono w silnik remasterujący Samsung SUHD, który automatycznie analizuje i poprawia materiał źródłowy. Ponadto oba modele oferują technologię Precision Black, która zwiększa kontrast poprzez optymalizację podświetlenia ekranu oraz zastosowanie większej liczby bloków przyciemniania. Współpracuje ona z funkcją UHD Dimming, która optymalizuje poziom kontrastu, kolory i ostrość. Z kolei technologia Ultra Black redukuje odbicia światła, umożliwiając oglądanie telewizji nawet w jasno oświetlonym pomieszczeniu.

Model KS8000 posiada dodatkowo funkcję Supreme Motion, wspomagającą płynne wyświetlanie obrazu. Dzięki zastosowanym technologiom optymalizacji obrazu KS8000 może pochwalić się PQI (Picture Quality Index) o współczynniku 2300, zaś model KS7000 – PQI 2100.

KS8000 i KS7000 zostały wyposażone w odświeżony Smart Hub, który stanowi jeden punkt dostępu do całej rozrywki i wszystkich funkcji telewizora. Można nim zarządzać za pomocą jednego pilota Samsung Smart Control. Za pomocą aplikacji Samsung Smart View lub funkcji QuickConnect mogą też połączyć z telewizorem swój smartfon lub tablet i przesyłać treści na ekran TV i odtwarzać na nim filmy, zdjęcia i muzykę z innych urządzeń.

Oba modele są dostępne w kilku wersjach o różnych przekątnych: KS8000 – 49, 55, 65 i 75 cali, KS7000 – 49, 55, 60 i 65 cali.