Surface Phone poczeka na kolejną aktualizację Windows

Lumia odchodzi do lamusa, czas na coś nowego

Lumia odchodzi do lamusa, czas na coś nowego

Według informacji zdobytych przez redakcję Windows Central, telefon nazywany tymczasowo przez media Microsoft Surface Phone nie pojawi się w tym roku, a dopiero równo za rok. Jest projektowany tak, by stać się „najlepiej zabezpieczonym telefonem na rynku” oraz „nadającym się szczególnie dobrze do zastosowań profesjonalnych”.

Nie wiemy, czy to oznacza, że telefon ten będzie obsługiwał aplikacje typu Win32, czy nadal wyłącznie te dedykowane Windows 10. Do tej pory owe aplikacje nie były obsługiwane z uwagi na to, że nie były pisane z myślą o procesorach z architekturą ARM stosowanych w większości telefonów na rynku. Czy Surface Phone będzie posiadał procesor z architekturą x86? A może Microsoft wymyślił metodę na uruchamianie tych aplikacji na procesorze ARM? Tego jeszcze nie wiemy.

Wiemy jednak, że wstępna data premiery tego telefonu nie została wyznaczona przypadkowo. Ma on wykorzystywać nowe, nieobecne jeszcze w Windows 10 funkcje, które są przewidziane na aktualizację o tymczasowej nazwie „Redstone 2”, która ma pojawić się właśnie na początku przyszłego roku. „Redstone 2”, a także „Redstone 3”, ma się skupić między innymi na usprawnieniach dla Windows 10 właśnie w kontekście telefonów.