Epson: najnowsza linia drukarek LFP

Podczas nadchodzących targów drupa 2016, które odbędą się w dniach 31 maja – 10 czerwca 2016 w Düsseldorfie, Epson przedstawi swoją najnowocześniejszą linię produkcyjnych drukarek atramentowych przeznaczonych do drukowania etykiet, oznakowań, zdjęć, obrazów na odzieży oraz dekoracji produktów. Na targach, stanowisko Epson (Hala nr 5 / Stanowisko A01), będzie podzielone na 5 obszarów

: przygotowanie do druku (prepress), reklama wizualna i materiały POS, etykiety, mała poligrafia

oraz technologia .

Od ostatnich targów drupa firma zintensyfikowała badania nad nowymi produktami i technologiami. W efekcie tempo wprowadzania nowych produktów przez Epson w branży druku profesjonalnego zwiększyło się ponad dwukrotnie. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy na rynek wprowadzono 13 nowych drukarek. Wiele z tych modeli zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy na targach drupa.

Jednym z priorytetów Epson jest zmniejszenie wpływu tworzonych rozwiązań technologicznych na środowisko. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i wysokiej precyzji, drukarki atramentowe Epson zużywają mniej energii i atramentu, generując mniej odpadów. Przykładowo drukarki z rodziny SureColor SC-S prezentowane na targach drupa cechują się nawet czterokrotnie mniejszym zużyciem energii w porównaniu z urządzeniami opartymi na atramentach lateksowych, zużywając równocześnie o 15% mniej materiałów eksploatacyjnych w porównaniu z poprzednią generacją produktów SureColor i do 50% mniej w porównaniu z technologią lateksową (w zależności od podłoża oraz jakości druku).

Trzecia generacja głowic drukujących PrecisionCore TFP stosowana w konfiguracjach jedno- i wielogłowicowych znacząco wpłynęła na proces rozwoju urządzeń Epson, umożliwiając tworzenie produktów zapewniających wyższą prędkość wydruku, jakość oraz ogólną wydajność. Aby zaspokoić planowany popyt na nowe produkty, firma Epson zainwestowała równowartość 160 milionów euro w nową fabrykę w Japonii. Nowy zakład pozwoli na potrojenie produkcji, obecnie projektowanych, nowych profesjonalnych produktów.

Nieustannie dbamy o rozwój już istniejących oraz tworzenie nowych produktów. Przedstawiciele naszej branży będą mogli zobaczyć na własne oczy efekty pracy Epson na targach drupa, gdzie zaprezentujemy większą liczbę profesjonalnych drukarek atramentowych niż kiedykolwiek. Każde z tych urządzeń będzie charakteryzować się wyjątkowo dużą wydajnością oraz łatwością użytkowania. Pokażemy też, w jaki sposób nasze nowe produkty pozwolą firmom rozszerzyć swoją działalność i wkroczyć na nowe rynki — powiedział Tomasz Kuciński Senior Account Manager – LFP z firmy Epson.