Meizu Pro 6 z procesorem Samsung Exynos 8890

Pro 6, czyli "okręt flagowy" Meizu okazał się - przynajmniej według niektórych - pewnym rozczarowaniem, jeśli chodzi o poziom wyposażenia. Nowa wersja z Exynosem 8890 może to zmienić.

W chwili premiery Meizu Pro 6 chwalony był za ciekawy wygląd i stosunkowo atrakcyjną cenę, jednak chipset Helio X25, z którego korzystał, nie spotkał się już z uznaniem fachowców. Tym bardziej, że na rynku znaleźć można inne, nawet znacznie tańsze smartfony z tym chipsetem, takie jak Le 2 Pro, kosztujący około 232 dolary. Cena Meizu Pro 6 jest o niemal 150 dolarów wyższa…

Główny problem polegał jednak na pewnym rozczarowaniu wydajnością urządzenia, nie do końca pasującą do określeń typu „Pro” czy „flagowy”. Jest jednak szansa, że się to zmieni, bo w sieci wypłynęła specyfikacja innej wersji tego smartfona, wyposażonego w układ Exynos 8890 i 4 GB pamięci RAM. Co więcej, można się domyślać, że byłaby to pamięć nowszego, wydajniejszego typu, obsługującego standard UFS 2.0. Helio X25 nie przewiduje współpracy z takimi pamięciami, dopuszczając tylko starszy, wolniejszy standard eMMC 5.1. A zatem istnieje spora szansa, że nowa, naprawdę profesjonalna wersja Meizu Pro 6 będzie w istocie znacznie wydajniejsza.

W gruncie rzeczy nie wiadomo o niej nic więcej (no dobra, znamy wagę: 160 gramów). Nie wiadomo też na pewno, czy wejdzie ona (a jeśli tak, to kiedy i za ile) do sprzedaży. Jedno nie ulega wątpliwości: taki wariant Meizu Pro 6 byłby naprawdę ciekawy i chyba znalazłoby się dla niego miejsce na rynku.

Źródło: gizmochina.com, opracowanie własne
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.