Motorola Moto G4: szykuje się rynkowy przebój?

Już sam fakt, że premiera nowego smartfona odbyła się w New Dehli (Indie), stanowi informację samą w sobie. Motorola Moto G4 to smartfon, który oferować ma duże możliwości, ale bardzo ważna w jego przypadku będzie także atrakcyjna cena zakupu. Połączenie tych dwóch cech przynieść może naprawdę rewelacyjne rezultaty sprzedażowe.

Nie znamy jeszcze oficjalnej polskiej ceny tego smartfona, ale na rynku indyjskim Motorola Moto G4 kosztować ma ok. 950 zł. W tej cenie otrzymujemy dużego smartfona z 5,5-calowym ekranem i stosunkowo cienkim korpusem (7,9 mm) wykonanym z tworzywa (ale z metalowymi wstawkami). Ekran chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 3. Pozostałe parametry smartfona prezentują się następująco

  • ekran: 5,5 cala, Full HD, 401 ppi
  • procesor: 8-rdzeniowy Snapdragon 617 (1,5 GHz)
  • układ graficzny: Adreno 405
  • pamięć RAM: 2 GB
  • pamięć na dane: 16 GB
  • akumulator: 3000 mAh z funkcją szybkiego ładowania

Główny aparat umieszczony na tylnej ściance wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 13 mln pikseli i obiektyw z otworem przysłony f/2,2, natomiast przedni ma 5-milionową rozdzielczość i szerokokątny obiektyw (kąt widzenia 84 stopnie).

Motorola chwali się szczególnie funkcją szybkiego ładowania akumulatora, nazwaną odpowiednio wyraziście mianem TurboPower. Już 15-minutowe ładowanie ma pozwalać na pracę urządzenia przez 6 godzin. Warto wspomnieć także o tym, że jest to smartfon DualSIM, przy czym każda z kart obsługuje połączenia 4G. System operacyjny to oczywiście Android w wersji 6.0.1.

Telefon wchodzi na rynek indyjski w przyszłym miesiącu, ale prawdopodobnie niedługo będzie także dostępny w innych krajach.