Paperlike: e-inkowy monitor jako drugi ekran?

Każdy kto choć raz miał do czynienia z czytnikiem wyposażonym w ekran typu e-ink nie wróci do czytania książek elektronicznych na tablecie. Brak uczucia zmęczonych oczu, możliwość czytania w pełnym słońcu i jeszcze długi czas pracy baterii - to zalety, wobec których ciężko przejść obojętnie.

Ekrany typu e-ink pojawiają się już nie tylko w czytnikach e-książek. Producenci implementują takie rozwiązania w biżuterii, a nawet butach. A gdyby tak wykorzystać e-inkowy ekran jako zewnętrzny monitor? Na taki pomysł wpadła właśnie firma Paperlike, która na Indiegogo oferuje przedsprzedaż swojego urządzenia w cenie 799 dolarów. Sporo, ale korzyści są też znaczne.

Przede wszystkim Paperlike o przekątnej ekranu równej 13,3-calom i rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli możemy wykorzystać jako drugi monitor. Co więcej urządzenie nie wymaga podłączenia do gniazdka – wystarczy energia pobierana z portu USB. W pewnym sensie zatem mówimy tu o mobilnym urządzeniu, z którego będziemy mogli korzystać wszędzie tam, gdzie znajdziemy na nie miejsce. Technologia e-inku nie zmęczy naszych oczu, a obraz będzie widoczny nawet w słońcu.

Oczywiście Paperlike także ma pewne ograniczenia. Odświeżanie obrazu jest znacznie wolniejsze, jednak twórcy przewidzieli kilka trybów, które pomogą ulepszyć pracę – możemy np. zrezygnować z odcieni szarości, by obraz odświeżał się szybciej. Wszystko zależy od naszych własnych predyspozycji i tego, do czego będziemy wykorzystywali drugi ekran. W każdym razie urządzenie jest pomysłowe i zdobyło już wystarczającą liczbę środków, by trafić do masowej produkcji.

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.