Ravcore Supersonic

Nie tylko dla graczy

Słuchawki sygnowane marką Ravcore już na pierwszy rzut oka wydają się bardzo masywne i solidne. Metalowy pałąk jest szeroki i długi, ale regulacja wielkości odbywa się przez zamontowany pod nim, na wysuwanych linkach, mniejszy element wypełniony gąbką i obszyty imitacją skóry. Muszle są bardzo „mięsiste”, duże i głębokie. Tu również zastosowano materiał przypominający skórę. Choć są one okrągłe, ucho wygodnie w nie wpada i nie odczuwamy gniecenia. Nawet po kilkugodzinnej sesji w słuchawkach nie powinniśmy czuć dyskomfortu. W kwestii wygody użytkowania nie mamy zastrzeżeń.

Na grubym i solidnym, dwumetrowym kablu znajdziemy nieco niezgrabny, ale funkcjonalny sterownik pozwalający na regulację poziomu głośności, włączenie mikrofonu i podświetlenia. Zarówno sterownik, jak i zewnętrzne części muszli podświetlane są na czerwono i choć całość mogłaby wyglądać nieco bardziej delikatnie, to de gustibus est non disputandum. Pamiętajmy że Ravcore jest marką oferującą produkty dla graczy, a w takim przypadku „agresywny” wygląd należy zaliczyć na plus.

Wspomniany wcześniej mikrofon jest wysuwany z obudowy lewego głośnika, co okazuje się bardzo wygodne. Jeśli prowadzimy rozgrywkę i kontaktujemy się z innymi graczami, wówczas go wysuwamy. Chowamy, kiedy np. słuchami muzyki. Dźwięk przez niego rejestrowany jest czysty i rozmówcy nie będą mieć problemów aby zrozumieć przekaz. O aktywności mikrofonu informuje nas świecący, czerwony pierścień przy jego końcu.

Warto zaznaczyć, że słuchawki przeznaczone są do wykorzystania z komputerem. Podłączamy je bowiem za pomocą interfejsu USB. W komplecie otrzymujemy też bardzo wygodny, twardy futerał zabezpieczający słuchawki podczas transportu.

Kwestia najważniejsza, a zatem jakość dźwięku wydobywającego się ze słuchawek jest zaskakująco dobra, pod warunkiem, że nie skorzystamy z „ulepszeń” oferowanych przez dołączane oprogramowanie. Zarówno w trybie „muzyka”, jak i „film” dźwięk jest nienaturalnie zniekształcony. W trybie „Hi-Fi” dźwięk jest czysty i charakteryzuje go bardzo przyzwoita dynamika. Niestety oprogramowanie nie jest mocną stroną Ravcore. Zastrzeżenia mieliśmy także w przypadku programów współpracujących z klawiaturami i myszkami tej marki. Jest to jednak kwestia, którą dość łatwo naprawić. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawią się aktualizacje usuwające wspomniane niedogodności.

Średnica przetwornika 50 mm
Impedancja 32 Ω
Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz
SNR >80 dB
Interfejs USB
Akcesoria twardy futerał
Info www.ravcore.com
Cena 360 zł

SPROSTOWANIE

: Słuchawki prezentowaliśmy w papierowym wydaniu CHIP 5/2016. Niestety do tekstu wkradł się błąd – podaliśmy nieprawidłową nazwę urządzenia (prawidłowa to Ravcore Supersonic). Przepraszamy.

Średnica przetwornika 50 mm
Impedancja 32 Ω
Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz
SNR >80 dB
Interfejs USB
Akcesoria twardy futerał
Info

www.ravcore.com

Cena 360 zł