ZTE Axon 7: topowy smartfon za 450 dolarów

ZTE Axon 7

oferuje wszystko, czego oczekiwalibyśmy od smartfona, który określić można jako topowy, albo też „okręt flagowy” jakiegoś producenta. W jego wykonanej z jednego kawałka aluminium obudowie mieści się 5,5-calowy ekran wykonany w technologii AMOLED o rozdzielczości 2560×1440 pikseli, chroniony przez szkło Gorilla Glass 4. W środku procesor Qualcomm Snapdragon 820, wspierany przez 4 GB pamięci RAM, plus 64 GB na dane. Będzie też dostępna droższa wersja ze 128 GB pamięci przeznaczonej do przechowywania danych, a przede wszystkim z aż 6 GB pamięci RAM .

Inne elementy, na które warto zwrócić uwagę, to spory akumulator o pojemności 3250 mAh, obsługujący technologię Qualcomm Quick Charge 3.0. Do jego połowicznego naładowania wystarczy 30 minut, zaś pełne naładowanie zajmuje 100 minut. Ładowanie i łączność przewodowa odbywa się poprzez USB 3.0 typu C, do tego oczywiście WiFi (802.11ac), Bluetooth 4.2 czy NFC. Do tego jeszcze głośniki stereo, obsługujące odtwarzanie z próbkowaniem 24-bitowym, 96 kHz, i czytnik linii papilarnych na tylnej ściance.

Główny aparat na tylnej ściance wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 20 mln pikseli, autofokus wykorzystujący m.in. technologię detekcji fazy i obiektyw ze stabilizacją optyczną. Pozwala na rejestrowanie wideo w 4K lub filmów typu slow-motion (240 kl./s) w rozdzielczości HD. Z przodu aparat z matrycą o rozdzielczości 8 mln pikseli.

Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow z nakładką MiFavor 4.0. Co ciekawe, ZTE podkreśla, że jest to też jeden z pierwszych smartfonów obsługujących zaprezentowaną niedawno przez Google nową platformę VR o nazwie Daydream. Wraz ze smartfonem zaprezentowano zresztą specjalne, nowe gogle o nazwie – jakże by inaczej – ZTE VR.

Telefon na początku pojawi się w sprzedaży w Chinach, ale powinien niedługo trafić również do Stanów Zjednoczonych i Europy.

Prawdopodobna cena to 450 dolarów

, a więc poniżej tego, czego można by się spodziewać po „okręcie flagowym”.