Allegro może niedługo zostać sprzedane

Cena: trzy miliardy dolarów.

Powodem sprzedaży ma być – według Bloomberga – niezadowalające tempo rozwoju Allegro. Największy polski portal aukcyjny przynosi wprawdzie zyski, ale nie aż tak duże, jakich oczekiwano.

Inne portale należące do Grupy Allegro zostały już jakiś czas temu przeniesione do odrębnej spółki, a część z nich – na przykład Bankier.pl czy Wykop.pl – już sprzedano. Tym razem chodzi jednak o „perłę w koronie”, która nadała całej grupie nazwę i wokół której zorganizowanych było wiele innych serwisów pomocniczych.

Jak twierdzi Bloomberg, znaleźli się już chętni na zakup Allegro – przedsiębiorstwa z branży technologicznej, w tym podobno także podmioty pochodzące z Chin. Czyżby w ten sposób za jednym zamachem polski rynek zdobyć miał chiński potentat w tego typu handlu – serwis Alibaba? Tego oficjalnie nie wiadomo, natomiast znana jest cena, jaką za Allegro uzyskać chciałby Naspers. 3 miliardy dolarów to podobno dość atrakcyjna cena, a równocześnie – z uwzględnieniem inflacji – o około miliard więcej od kwoty, jaką w 2008 roku wyłożyli na stół obecni właściciele portalu.

Koncern Naspers nie skomentował oficjalnie tych doniesień, powołując się na obowiązujące w firmie zasady.