Asus prezentuje Asus ROG Strix GeForce GTX 1070

Mocarz jakich mało.

Kartę ROG Strix GeForce GTX 1070 wyposażono w szereg technologii, które dostępne są tylko w produktach ASUS. DirectCU III z technologią wentylatora 0db, ASUS FanConnect – złącza wentylatora kontrolowane przez GPU, które można podłączyć do wentylatorów systemowych, aby uzyskać dodatkowe, ukierunkowane chłodzenie. No i jest jeszcze jedyna w branży technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II, która zapewnia najwyższą jakość i niezawodność działania.

ROG Strix GeForce GTX 1070 umożliwia pełną personalizację dzięki oświetleniu Aura RGB. Konstrukcja z dwoma portami HDMI to ukłon w stronę entuzjastów rzeczywistości wirtualnej, którzy mogą bez obaw podłączyć swój sprzęt i w dowolnej chwili zanurzyć się we wciągającej rozgrywce. GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster pozwoli intuicyjnie podkręcać wydajność i strumieniować grę.

Chłodzenie:

technologia DirectCU III, wentylatory z opatentowaną konstrukcją skrzydeł i ASUS FanConnect

ROG Strix GeForce GTX 1070 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU III z rurkami cieplnymi, które mają bezpośredni kontakt z procesorem graficznym, dzięki temu wydajniej odprowadzane jest ciepło z dala od GPU. Technologia DirectCU III z trzema wentylatorami 0dB z opatentowaną konstrukcją skrzydeł zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zwiększone o 105% ciśnienie statyczne nad radiatorem i trzykrotnie cichsze działanie, niż w przypadku kart referencyjnych.

ROG Strix GeForce GTX 1070 wyposażono również w technologię ASUS FanConnect. Podczas gry, GPU często osiąga wyższą temperaturę niż procesor, ale wentylatory obudowy zazwyczaj odnoszą się tylko do temperatury procesora, co wpływa na mniej efektywne zarządzanie ciepłem. ASUS FanConnect pozwala rozwiązać tę kwestię: dwa czteropinowe złącza kontrolowane przez procesor graficzny mogą być podłączone do wentylatorów systemowych, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie dodatkowego, ukierunkowanego chłodzenia, które gwarantuje optymalną wydajność termiczną.

Najwyższej klasy jakość i niezawodność: technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II

Wszystkie karty graficzne ASUS są teraz produkowane w technologii Auto-Extreme. Jest to pierwszy w branży w 100% zautomatyzowany proces produkcji. Technologia Auto‐Extreme zapewnia niezmienną jakość kart graficznych i ich zwiększoną wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.

Podzespoły Super Alloy Power II zwiększają efektywność, zmniejszają utratę mocy i brzęczenie, które pojawia się przy dużym obciążeniu, a także obniżają dynamikę cieplną o ok. 50% w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami, zapewniając niezarównaną jakość i niezawodność.

Oświetlenie Aura RGB i porty HDMI, które umożliwiają podłączenie sprzętu VR

ROG Strix GeForce GTX 1070 oferuje oświetlenie ASUS Aura RGB Lighting zarówno na obudowie, jak i na backplate. Ta wyjątkowa technologia podświetlenia może wyświetlić miliony kolorów w sześciu różnych trybach, oferując w pełni spersonalizowaną grę.

ROG Strix GeForce GTX 1070 umożliwia też podłączenie zestawów VR; posiada dwa porty HDMI, które pozwalają jednocześnie podłączyć zestaw VR i wyświetlacz, dzięki czemu użytkownicy mogą dać się pochłonąć wirtualnej rzeczywistości w dowolnym momencie, bez konieczności zmiany kabli.

Intuicyjność i możliwość podkręcania: GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster

Dzięki zaprojektowanemu na nowo, intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, jednocześnie zachowując zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia funkcja Gaming Booster maksymalizuje wydajność systemu, zamykając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. Roczna licencja premium XSplit Gamecaster – o wartości 99USD – umożliwia użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla też prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS ROG Strix GeForce GTX 1070 będzie dostępny w ogólnej sprzedaży w czerwcu, w orientacyjnej cenie 2400,00 pln

Specyfikacja:

ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING ROG STRIX-GTX1070-8G-GAMING
Taktowanie zegara 1835MHz w trybie boost Gaming
Taktowanie zegara 1860MHz w trybie boost OC
Taktowanie zegara 1683MHz w trybie boost Gaming
Taktowanie zegara 1721MHz w trybie boost OC
PCI Express® 3.0 PCI Express® 3.0
OpenGL® 4.5 OpenGL® 4.5
Pamięć GDDR5 8GB Pamięć GDDR5 8GB
256-bitowy interfejs pamięci 256-bitowy interfejs pamięci
1 x natywny port wyjścia DVI-D
2 x natywny port wyjścia HDMI 2.0
2 x natywny port Display Port 1.4
1 x natywny port wyjścia DVI-D
2 x natywny port wyjścia HDMI 2.0
2 x natywny port Display Port 1.4