Bill Gates o przejęciu LinkedIna przez Microsoft

Miliarder komentuje jedną z największych transakcji w historii branży.

Bill Gates, były prezes Microsoftu, wyraził swoje zdecydowane poparcie dla dość kontrowersyjnego przejęcia LinkedIna za astronomiczne 26,2 miliarda dolarów. –

Uważam, że to świetny interes. LinkedIn wniesie bardzo wiele. Znam Reida Hoffmana, Jeffa Weinera

(twórcy LinkedIna, przyp. red.)

, ten zespół stworzył niesamowitą publiczność tak bardzo powiązaną z tym, co robi Microsoft, czyli praca z ludźmi, produktywność i pomaganie w komunikacji między profesjonalistami. Wydaje mi się, że będzie tu dużo synergii, jestem bardzo zadowolony, że całość doszła do skutku — stwierdził w wywiadzie z Erikiem Schatzkerem.

Gdy dziennikarz poprosił o odniesienie się do sceptycznych komentarzy, stwierdził, że uważa, że LinkedIn i Microsoft są warte więcej razem, niż z osobna, ale cieszy się, że rynek domaga się udowodnienia tego. –

Ta firma jest ekspertem w oprogramowaniu i zarządzaniu tą publicznością. To świetnie, że teraz mogą zaskoczyć świat i powiedzieć „rany, zobaczcie na ten profesjonalny strumień informacji z LinkedIna, tak właśnie chce się dowiedzieć więcej o mojej karierze, mojej firmie, mojej branży”. Jeżeli będziemy potrafili zrobić z tego tak cenne narzędzie, jakim jest Facebook w świecie społecznościowym, to jest to stworzenie przez lata czegoś bardzo wartościowego — stwierdził.

Zapytany o zagrożenia związane z przejęciem odparł, że przejęcia Microsoftu, tak jak każdej firmy, okazywały się czasem sukcesami, a czasem i porażkami. Dodał, że uważa, że Microsoft dobrze się na to przygotował, a zakup ma logiczny sens.