Elastyczna i mobilna komunikacja bez granic: innovaphone „Anywhere Workplace”

Zmiany, które zaszły w profesjonalnej komunikacji biznesowej w ostatnich dziesięcioleciach, są ogromne: telefony biurkowe i faksy zostały zastąpione przez multifunkcjonalne urządzenia, dzięki którym pracownicy są osiągalni zawsze i wszędzie. Tradycyjne biura zmieniają się w nowoczesne, mobilne i elastyczne miejsca pracy. Szczególnym wyzwaniem w tym procesie jest zagwarantowanie bezpieczeństwa usług głosowych i transmisji danych. Niemiecki producent profesjonalnego rozwiązania komunikacyjnego dla biznesu innovaphone AG gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dzięki implementacji nowych mechanizmów i protokołów w swoim rozwiązaniu. innovaphone Reverse Proxy i innovaphone Session Border Controller (SBC) są odpowiedzią na kwestię bezpieczeństwa w scenariuszu "Anywhere Workplace".

Urządzenia mobilne takie jak tablety, laptopy i smartfony stały się nieodłącznym elementem codziennej komunikacji biznesowej. Unified Communications by innovaphone łączy klasyczną telefonię IP, połączenia konferencyjne, informacje o obecności, collaboration, połączenia telefoniczne z przekazem wideo i wiele innych funkcji w jednym interfejsie, z którego można korzystać wszędzie – w biurze, podczas pracy w domu lub w podróży, niezależnie od używanego urządzenia końcowego. innovaphone AG jako jeden z pierwszych producentów zoptymalizowała swoją koncepcję mobilności, integrując standard WebRTC (Real Time Communication – komunikacja w czasie rzeczywistym) w swoim rozwiązaniu UC.

Bez względu na miejsce pobytu pracownika do zorganizowania stanowiska pracy połączonego z firmową innovaphone PBX wystarczą połączenie z Internetem oraz komputer z dowolną przeglądarką. Korzyści płynące z takiej formy pracy są oczywiste: efektywniejsza komunikacja wewnętrzna, terminowa i elastyczna obsługa klienta, obniżenie kosztów podróży i wiele innych.

Istnieje jednak również druga strona medalu: innovaphone PBX musi być w scenariuszu „Anywhere Workplace” dostępna z zewnątrz i dlatego wymagane są dodatkowe protokoły i mechanizmy bezpieczeństwa. innovaphone Reverse Proxy to ważny element koncepcji bezpieczeństwa innovaphone. Jest on niezależną częścią centrali innovaphone i jest centralnym organem do kontroli wszystkich połączeń przychodzących z Internetu. Ataki z zewnątrz wykrywane są przez innovaphone Reverse Proxy i zablokowane na wczesnym etapie. innovaphone Session Border Controller obsługuje wszystkie istotne mechanizmy bezpieczeństwa i niezawodnie chroni system innovaphone PBX przed atakami z Internetu. Dodatkowe zewnętrzne zabezpieczenie SBC nie jest wymagane. To upraszcza instalację i zapewnia korzyści ekonomiczne dla klientów. innovaphone Session Border Controller oraz innovaphone Reverse Proxy można skonfigurować jako indywidualny proces w systemie innovaphone PBX lub zainstalować oddzielnie na bramce innovaphone VoIP. Podstawą koncepcji innovaphone „Anywhere Workplace” jest bezpieczna komunikacja ze współpracownikami i klientami.

W innovaphone jesteśmy zdania, że temat „mobilnej komunikacji biznesowej” wymaga strategicznego podejścia. Komunikacja bez granic oznacza ogromne możliwości dla firm pod względem zwiększenia wydajności, obniżenia kosztów, zadowolenia pracowników i ochrony środowiska. Kluczem do zagwarantowania maksymalnego bezpieczeństwa nie jest wprowadzenie różnorodnych ograniczeń w komunikacji, ale dopasowanie koncepcji bezpieczeństwa do nowych zagrożeń. innovaphone PBX wyposażona jest we wszystkie mechanizmy, które są niezbędne podczas korzystania z rozwiązania „Anywhere Workplace”. Nasi klienci są doskonale przygotowani na przyszłe wyzwania związane z koncepcją mobilności i bezpieczeństwa — mówi Dagmar Geer, prezes innovaphone AG.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.