Facebook: komentarze również w formie wideo

W Facebooku – również w Polsce – pojawiła się nowa ciekawa opcja, na tyle jednak ukryta, że mogliście jej nawet nie zauważyć.

Od paru dni Facebook wprowadza na całym świecie – a więc również w przypadku polskich internautów – nową opcję komentowania wpisów, jakie się w nim pojawiają. Oprócz „lajków” (wraz z ich różnymi odmianami), komentarzy słownych i zamieszczania zdjęć można teraz dodać komentarz w formie filmu wideo.

Mogliście nie zauważyć tej opcji, bo aby dodać wideo, trzeba (bardzo logicznie…) kliknąć na znanej już ikonce przedstawiającej aparat i umożliwiającej do tej pory jedynie dodanie zdjęcia czy obrazka. Obecnie w ten sam sposób można dodać nagrany wcześniej i przechowywany gdzieś na dysku film wideo, natomiast w przyszłości możemy się spodziewać, że nagrywanie komentarza będzie mogło nastąpić od razu po kliknięciu w ikonkę. Jak łatwo się domyślić, możemy się zatem spodziewać zalewu treści wideo pod wpisami, a nawet dyskusji prowadzonych w ten sposób na łamach Facebooka. Będzie ciekawie.

Warto dodać jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze, komentować w formie wideo mogą nie tylko użytkownicy prywatni, ale również strony założone na Facebooku. To logiczne, choć nie do końca – film zakłada bowiem odejście od anonimowości tekstu, pod którym podpisuje się tylko jakaś strona, w kierunku bardziej bezpośredniego pokazywania twarzy osoby odpowiadającej w czyimś imieniu. Zapewne zatem niedługo pojawi się nowa forma „facebookowych celebrytów”, przemawiających np. w imieniu Polsatu i wyjaśniających na Facebooku, dlaczego transmisje przez Iplę nie działają dokładnie tak, jak obiecywały to reklamy.

Po drugie, komentarze wideo działają także w mobilnych wersjach Facebooka, dostępnych na Androida i iOS. Trudno się było spodziewać, żeby było inaczej, w końcu to właśnie współczesne smartfony służyć będą w znacznej większości przypadków do nagrywania nowych komentarzy wideo. A skoro tak, to naturalną koleją rzeczy właśnie za ich pośrednictwem najwygodniej będzie takie komentarze publikować.

Nowa forma komentowania już działa, ale – jak to zwykle na początku bywa – pojawiają się pewne problemy i nie wszystkim udaje się wstawić komentarz wideo (na wszystkich lub na wybranych stronach). Napiszcie nam zatem, czy próbowaliście już nowej formy wideo-komentowania i… jak Wam się podobało;-)

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.