Huawei ma 22% rynku w Polsce!

Tak wynika z badań instytutu GFK

W stosunku do ubiegłego roku w I kwartale 2016 udział firmy w rynku zwiększył się o 833 proc. Obecnie Huawei ma 22 proc. polskiego rynku smartfonów wg danych GFK. Na światowym rynku sprzedaż Huawei wzrosła o 64 proc. w stosunku do ubiegłego roku i wyniosła ponad 28,3 mln sztuk urządzeń.

Huawei zajmuje obecnie trzecie miejsce w światowym rankingu producentów — mówi Derek Yu, dyrektor zarządzający CBG Huawei Polska. –

Bardzo intensywnie pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Inwestujemy w badania i rozwój naszych produktów, dzięki czemu teraz widzimy efekty naszych wysiłków. Konsumenci doceniają wysokiej jakości urządzenia, dlatego sprzedaż smartfonów Huawei ciągle rośnie

.

Już drugi rok z rzędu Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) przyznała Huawei pierwsze miejsce wśród firm, które złożyły najwięcej wniosków patentowych. W 2015 r. Huawei zgłosił 3898 patentów, o 450 więcej niż w 2014 r. Jednym z efektów zaangażowania w rozwój innowacji jest stworzenie nowatorskiego Huawei P9. Zainstalowany w smartfonie podwójny aparat, został opracowany we współpracy z legendarną firmą fotograficzną Leica. Zdjęcia zrobione Huawei P9 mają niespotykaną dotąd jakość, a urządzenie zostało docenione przez profesjonalnych fotografów na całym świecie.

sukces sprzedaży modelu P9 to także efekt zintegrowanej kampanii marketingowej oraz współpracy

z Robertem Lewandowskim. Lewandowski został ambasadorem Huawei w 2015 r., przy wprowadzeniu na polski rynek smartfona Huawei P8. Firma zanotowała wzrost sprzedaży modelu P9 o 400 proc.

ukces sprzedaży modelu P9 to także efekt zintegrowanej kampanii marketingowej oraz współpracy z Robertem Lewandowskim. Lewandowski został ambasadorem Huawei w 2015 r., przy wprowadzeniu na polski rynek smartfona Huawei P8. Firma zanotowała wzrost sprzedaży modelu P9 o 400 proc. w porównaniu z ubiegłorocznym flagowcem P8.

Badania przeprowadzone przez Instytut GFK bardzo dobrze prognozują Huawei, który oficjalnie zadeklarował, że planuje w ciągu 5 lat wyprzedzić największych obecnie producentów smartfonów na rynku.