Nadchodzi duża aktualizacja dla Xbox One

Latem tego roku posiadacze konsol Xbox One doczekają się sporych zmian w interfejsie urządzenia. Uczestnicy programu Xbox Preview będą mogli testować nowe funkcje już w tym tygodniu. Zobaczcie, czego możemy się spodziewać.

Jedną z najważniejszych zmian będzie dodanie asystenta głosowego Cortany, który pomoże w wyszukiwaniu gier czy poruszaniu się po menu. Niestety od momentu aktualizacji usługa działała będzie tylko w wybranych krajach (USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech), a więc Polacy obejdą się smakiem. Oczywiście później mają zostać dodane inne regiony, ale nie wiadomo dokładnie kiedy.

Nasza kolekcja gier zostanie bardziej uporządkowana dzięki dodaniu nowych zakładek. Interfejs ma działać przez to szybciej, a znalezienie upragnionej produkcji ma być łatwiejsze.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie wyszukiwania znajomych posiadających konto na Facebooku z poziomu już nie tylko aplikacji na smartfonie, ale także z poziomu samej konsoli. Lekkiej przebudowie ulegnie też interfejs udostępniania materiałów z gier – zrzutów ekranu czy filmów.

Dzięki integracji Xbox One z Windowsem 10 gracze będą mogli edytować nagrane klipy GameDVR w dowolnym edytorze, a następnie dzielić się nimi z poziomu konsoli (min. bezpośrednio na Twittera). Nagrania z gier otrzymają też większą liczbę klatek – z 30kl/s do 60kl/s.

Następną zmianą jest dodanie do Xbox Live najpopularniejszych pecetowych gier m.in. Leauge of Legends, XCOM 2. Każda z nich otrzyma własny HUB, gdzie będziemy mogli śledzić aktywność naszych znajomych w grze. Oprócz bardziej spersonalizowanego kanału aktywności ostatnią nowością jest integracja Xbox Store z Windows Store – od teraz wszystkie gry będziemy mogli znaleźć w jednym miejscu.

Źródło: Majornelson.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.