PHAB2 Pro: pierwszy phablet z technologią Tango

Phablet PHAB2 Pro z technologią Tango — zestawem czujników i oprogramowania Google, który wyczuwa otoczenie i odwzorowuje je na mapie — umożliwia stosowanie różnych przełomowych funkcji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.
Urządzenie posiada ekran o przekątnej 6,4-cala i rozdzielczości QHD. Za prawidłowe działanie odpowiada tu Snapdragon 652, 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Oprócz baterii o pojemności 4050 mAh, znajdziemy tu także system audio Dolby Atmos oraz dwie kamery – 16MP i 8MP z super szybkim autofokusem (0,3s). Nie zapomniano także o czytniku linii papilarnych. Całość zamknięta jest w metalowej obudowie typu unibody.
Dzięki wsparciu technologii Tango phablet uzyskuje zupełnie nowe, interesujące funkcje. Za pomocą aplikacji AR uczniowie mogą na przykład wyświetlać w klasie wirtualne dinozaury w pełnej skali i pogłębiać wiedzę dzięki nałożonym danym AR, które wyświetlają się podczas oglądania modelu z różnych stron. Gracze docenią takie możliwości, jak gra w wirtualne domino na stole kuchennym,posiadanie wirtualnego zwierzaka w sypialni czy odpieranie ataku kosmitów na dom.
Za pomocą phabletu PHAB2 Pro można przemeblować dom, wizualizując prawdziwe meble w salonie czy kuchni. Jednym z pierwszych partnerów, którzy opracowali aplikacje z technologią Tango, jest sieć sklepów budowlano-dekoratorskich Lowe. Aplikacja Lowe’s Vision wykorzystuje technologię Tango do mierzenia pomieszczeń i wizualizacji w nich urządzeń AGD, materiałów dekoracyjnych, blatów czy kafelków. Wraz z Lowe’s Vision klienci dostaną do ręki narzędzia nowej generacji do rozszerzonej rzeczywistości.

Urządzenie zadebiutuje w sklepach we wrześniu tego roku w cenie zaczynającej się od 499 dolarów.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.