Pierwszy smartfon z wbudowaną nocną kamerą

Na rynku zakupić już można smartfony z wbudowaną kamerą termowizyjną. Duński producent jako pierwszy wydaje jednak smartfona z nocną kamerą na podczerwień.

Lumigon T3 oprócz dwóch standardowych aparatów – przednim o rozdzielczości 5 MP i tylnym o rozdzielczości 13 MP/4K – posiada jeszcze jedną kamerę. Wyposażona jest ona w dwie diody na podczerwień, które pozwalają zarejestrować obraz w rozdzielczości 4 MP w kompletnej ciemności, bez używania lamp błyskowych.

Także pod względem pozostałej specyfikacji Lumigon T3 prezentuje się bardzo dobrze. Urządzenie posiada 4,8-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości HD, który chroniony jest przez Gorilla Glass 4. Pod maską znajdziemy ośmiordzeniowy procesor (2,2 GHz), 3 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Oprócz tego smartfon wyposażono w fizyczny przycisk na tylnej części obudowy, który szybko włączy nam np. latarkę.

Lumigon T3 posiada również skaner linii papilarnych oraz oprogramowanie Vault, które dodatkowo zabezpieczy nasze pliki czy zaszyfruje rozmowy. Oprócz miejsca na drugą kartę SIM znajdziemy tu także NFC, gładzik z tyłu telefonu, czujnik temperatury, Bluetooth 4.1 oraz WiFi 802.11/a/b/g/n/ac. Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0.

Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej i dostępna będzie w kilku wersjach, w tym pokrytej 24-karatowym złotem. Niestety Lumigon T4 nie będzie zaliczał się do tanich smartfonów. Jego cena zaczyna się od 925 dolarów (około 3570 zł).

Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.