Remod – obrotowy pasek do zegarka

O wyglądzie smartwatcha decyduje nie tylko jego tarcza, ale też i pasek. Pod tym względem większość producentów oferuje różne warianty – od klasycznych, skórzanych, poprzez metalową elegancję, aż po silikonowe opaski dla aktywnych użytkowników.

Przekładanie paska, by pasował do garderoby może być jednak uciążliwe, zwłaszcza gdy codziennie przebieramy się kilkukrotnie. Remod chce podbić serca użytkowników swoim innowacyjnym systemem obracania. Pasek złożony jest z wielu modułów, które nie tylko możemy upinać w dowolnej kolejności, tworząc np. wielobarwny pasek, ale przede wszystkim możemy bardzo łatwo obracać całość na drugą stronę. Przykładowo na zewnętrznej stronie możemy mieć pasek ze stalowych modułów, a wewnątrz kolorowy silikon.

Remod można dopasować nie tylko do smartwatchy, ale też do zwykłych zegarków. Niestety tu aż się prosi, by gadżet zaoferował coś więcej niż tylko zmianę wyglądu. Szkoda, że twórcy nie pomyśleli o zaimplementowaniu w modułach czujników czy rozwiązań, które zwiększałyby funkcjonalność przeciętnego czasomierza. Ale wówczas cena paska z pewnością poszybowałaby w górę. Póki co na Kickstarterze za najtańszy zestaw (dwustronny pasek – aluminium + silikon) z wybranym kolorem dodatkowym zapłacimy 40 funtów (około 213 zł).