Samsung: dodatkowe, kolorowe światełko w smartfonach

W smartfonach Samsunga szykuje się mała rewolucja pod względem powiadomień przekazywanych poprzez światło. Zamiast zwykłej diody LED koreański producent chce do tego celu wykorzystać specjalną, kolorową, otaczającą obiektyw aparatu listwę.

Smart Glow będzie nowym rodzajem listwy świetlnej (czy też, jak kto woli, pierścienia), która otaczać będzie główny obiektyw smartfona. Jej najważniejszą przewagą nad dotychczas stosowanymi rozwiązaniami będzie jednak nie rozmiar, ale fakt, że będzie ona mogła świecić w wielu różnych kolorach. Dzięki temu zwiększy się też liczba powiadomień, jakie smartfon będzie nam mógł w ten sposób przekazać, na przykład podświetlając Smart Glow na czerwono przy słabym poziomie naładowania akumulatora, na żółto, gdy przyjdzie do nas e-mail, a na zielono przy nadchodzącym połączeniu. Oczywiście to tylko przykłady zastosowań, których może być znacznie więcej i które – co najważniejsze – użytkownik będzie mógł dopasować do własnych wymagań i potrzeb.

Co ciekawe, Smart Glow może się okazać przydatne także podczas fotografowania, ale nie jako źródło światła, lecz nadal jako narzędzie do powiadomień. Podczas wykonywania „selfie” głównym aparatem da nam znać, świecąc, gdy nasza twarz znajdzie się w odpowiedniej pozycji w kadrze.

Pierwszym smartfonem Samsunga, który zadebiutować ma wyposażony w Smart Glow, ma być J2 (2016). Istnieje jednak możliwość, że funkcja ta trafi nawet do topowych modeli tej firmy, w tym do nadchodzącego Galaxy Note 7.

0
Źródło: galaxyclub.nl, sammobile.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.