Samsung Galaxy Note 7: potwierdzony skaner tęczówki

Jak potwierdzają koreańskie media, Samsung Galaxy Note 7 będzie wyposażony w funkcję identyfikacji użytkownika poprzez skanowanie tęczówki oka. Odpowiedni moduł będzie produkowany i dostarczany do fabryk Samsunga przez inną koreańską firmę o nazwie Partron.

Przewagą skanerów tęczówki nad skanerami linii papilarnych jest ich dokładność, a co za tym idzie – większa odporność na wszelkie próby nieautoryzowanego odblokowywania urządzenia bądź potwierdzania wykonywanych na nim działań. Skaner linii papilarnych sprawdza około 40 wyróżniających cech użytkownika, natomiast skaner tęczówki – 266 cech.

Warto wspomnieć, że o skanerze tęczówki i urządzeniach z serii Galaxy Note mówi się już od kilku lat, ale do tej pory kończyło się tylko na mówieniu. Prawdopodobnie technologia ta od dawna pozostaje w kręgu zainteresowań projektantów koreańskiej firmy, ale dopiero teraz osiągnęła ona satysfakcjonujący ich poziom rozwoju: dokładności, szybkości działania, wygody.

Więcej szczegółów na temat nowego Samsunga Galaxy Note 7 poznamy prawdopodobnie 2 sierpnia, bo właśnie na ten dzień planowana jest poświęcona mu konferencja. Ale o samym urządzeniu wiemy już mimo wszystko bardzo dużo – wszystkie te informacje znajdziecie zgrupowane pod tym linkiem.

Ilustracja to montaż grafiki przedstawiającej skanowanie tęczówki i Galaxy Note 5.